«Αθάνατη» όνομα και πράγμα: Το έφερε τούμπα με Σεμέδο στο τέλος!

Με “ήρωα” τον Σεμέδο ο οποίος σκόραρε στις καθυστερήσεις, η Αλκή έφερε τούμπα το ματς με τον Εθνικό, επικρατώντας με 2-1 και πήρε νέα βαθμολογική ανάσα, στην προσπάθεια που κάνει για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη!

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Η Αλκή μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με στόχο το γρήγορο γκολ και στο πρώτο πεντάλεπτο απείλησε σε δύο περιπτώσεις, με τον Φαμπρίτσιο στο 4΄ και με τον Σεμέδο στο 5΄.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αφού ο Εθνικός άρχισε σταδιακά να βρίσκει τα «πατήματα» του και να κλείνει αποτελεσματικά τους διαδρόμους μπροστά από την εστία του Πρόσιεκ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή μπάλας και καλή κατά διαστήματα κυκλοφορία, όμως η υπεροχή τους «φλύαρη».

Στο 18΄, η «Αθάνατη» ζήτησε πέναλτι για ανατροπή πάνω στον Σεμέδο, ενώ στο 27΄, ο Εθνικός είχε την πρώτη του καλή προϋπόθεση για να ανοίξει το σκορ!

Τελικά, στο 35΄ σε μία φάση όπου ξεκίνησε από την εκτέλεση φάουλ του Πιντσέλι, ο Ενέσκου σκόραρε για τον Εθνικό αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους, οι οποίοι πάντως διαμαρτυρήθηκαν έντονα, υποστηρίζοντας ότι δεν υπήρξε παράβαση στο φάουλ που κέρδισε η ομάδα της Άχνας.

Το κείμενο ανανεώνεται…

Βελτιωμένη η κατάσταση της υγείας του «Δημητρούι» - «Στο περίμενε» οι ανακριτές για κατάθεση

Θα καταταγείς στον στρατό; Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις – Οι σημαντικές ημερομηνίες και οι εκπαιδεύσεις που θα ακολουθήσουν

Νέο «μέτωπο» για Οδ. Μιχαηλίδη - «Πυρά» από το Ευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Ιδρυμάτων για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα - Πώς απαντά η Ελεγκτική

Σοβαρές καταγγελίες κατά αεροπορικών εταιρειών: Από καθυστερήσεις και βάρος αποσκευών μέχρι αλλαγές - Όσα πρέπει να ξέρετε

Τραγωδία στη Λεμεσό - Απεβίωσε 30χρονος ενώ έπαιζε ποδόσφαιρο

Φουντώνει η μάχη των ευρωεκλογών - Η επίθεση του Νικόλα κατά ΕΛΑΜ - Η ενόχληση του ΔΗΣΥ για τις κινήσεις Χριστοδουλίδη

Με εντατικούς ρυθμούς μπαίνουν τα επιτελεία των κομμάτων στην τελική ευθεία για τις εκλογές της 9ης Ιουνίου.