Ξάφνιασμα από Ολυμπιακό και… αφύπνιση ΑΕΚ

Αρκετά καλό παιχνίδι γίνεται στο Μακάρειο Στάδιο για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος πρώτης κατηγορίας.

Αυτό δείχνει το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με Ολυμπιακό και ΑΕΚ να πηγαίνουν στην ανάπαυλα ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, δημιούργησαν νωρίς προϋποθέσεις για να βρεθούν μπροστά στο σκορ, κάτι που κατάφεραν στο 28ο λεπτό με τον Μιγκελίτο, ο οποίος με πλασέ εντός της μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ.

Κάπου εκεί… ξύπνησε η ΑΕΚ, με την αντίδραση να είναι άμεση με τον Τολεμές, στο ημίωρο του αγώνα να παίρνει την μπάλα να γυρίζει και με πλασέ να κάνει το 1-1.

Η ΑΕΚ έλεγχε το παιχνίδι στη συνέχεια, δημιούργησε ευκαιρίες, μα το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο του Κώστα Ψευδιώτη, φέρει τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες.

Αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο και κατά το πόσο μπορεί ο Ολυμπιακός να διατηρήσει την… αντίσταση του κατά της ΑΕΚ που χρειάζεται το διπλό για να περάσει στην κορυφή.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Σύλληψη νέου υπόπτου στη Λάρνακα - Ισχυρή αστυνομική δύναμη στο σημείο - Δείτε φωτογραφία

Νέα σύλληψη σημειώθηκε σύμφωνα με πληροφορίες του ThemaOnline σήμερα το απόγευμα αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.