LIVE: ΑΕΛ-ΑΕΚ 0-0 (Β΄ ημίχρονο)

90΄+3΄ Κίτρινη κάρτα στον Μοϊσόφ.

90΄ Τρία λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

90΄ Τρίτη αλλαγή για την ομάδα της Λάρνακας. Ο Τρουγιόλς στο παιχνίδι, στη θέση του Λαρένα.

87΄ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σόρια στο ματς αντί του Τομάς.

85΄ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Μαύρου στο παιχνίδι, στη θέση του Αλνταϊρ.

76΄ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Αρουαμπαρένα στο ματς αντί του τραυματία Μέσκα.

75΄ Σουτ από τον Ακοράν, αποκρούει ο Βοζίνια.

73΄ Σουτ από τον Σίλβα εκτός περιοχής, στα χέρια του Πάμπλο η μπάλα.

69΄ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Σίλβα στο ματς αντί του Γουίλερ.

66΄ “Άναψε” το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά…

65΄ Σουτ από τον Λαρένα εκτός περιοχής, εξαιρετική απόκρουση από τον Βοζίνια σε κόρνερ!

63΄ Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ στο επόμενο λεπτό, όταν ο Ακοράν βγήκε τετ α τετ με τον Βοζίνια, αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ επενέβη σωτήρια και γλίτωσε την ομάδα του!

62΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Λαφράνς να μη μπορεί να σκοράρει με προβολή από εξαιρετικά πλεονεκτική θέση, έπειτα από γύρισμα του Αβραάμ!

61΄ Κίτρινη στον Λαρένα, ο οποίος συμπληρώνει τρεις και χάνει το επόμενο παιχνίδι της ομάδας του, με αντίπαλο τη Νέα Σαλαμίνα.

58΄ Κίτρινη στον Μιτρέα.

48΄ Σουτ από τον Τολεμές, άουτ.

46΄ Κίτρινη στον Γουίλερ, ο οποίος συμπληρώνει τρεις και χάνει το ντέρμπι με τον Απόλλωνα!

46΄ ΈΝΑΡΞΗ Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.

45΄+3΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου στο Τσίρειο, ΑΕΛ και ΑΕΚ είναι στο 0-0.

45΄ Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

40΄ Μέτριο θέαμα στο Α΄ ημίχρονο με αργό ρυθμό και αρκετές διακοπές.

38΄ Κίτρινη στο Νέλσον.

35΄ Ανέβασε στροφές στα τελευταία λεπτά η ομάδα της Λάρνακας.

29΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στην κόντρα επίθεση, με το σουτ του Τολεμές να καταλήγει μόλις άουτ! Πρώτη μεγάλη φάση στο παιχνίδι!

28΄ Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, έξω ο τραυματίας Αντωνιάδης, στη θέση του ο Νέλσον.

21΄ Σουτ από τον Αβραάμ, άουτ η μπάλα.

18΄ Κεφαλιά από τον Τομάς, στα χέρια του Βοζίνια.

15΄ Έχει την κατοχή μπάλας η ΑΕΛ, αλλά χωρίς να μπορεί να φτιάξει ευκαιρίες. Η ΑΕΚ δείχνει “εγκλωβισμένη” από την τακτική των “γαλαζοκιτρίνων”, αλλά δεν έχει κινδυνέψει μέχρι στιγμής.

Παρατηρητής διαιτησίας: Ανδρέας Δημητρίου

Ξανά στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα!

Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και επέστρεψαν στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους.

Στον αγωνιστικό χώρο για προσθέρμανση οι δύο “μονομάχοι”…

ΑΕΚ (Ιδιάκεθ): Πάμπλο, Αντωνιάδης, Μοϊσόφ, Μουρίγιο, Καταλά, Λαμπάν, Λαρένα, Ακοράν, Τολεμές, Τομάς, Τρισκόφσκι.

ΑΕΛ (Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Αϊρόσα, Λαφράνς, Μιτρέα, Γουήλερ, Σοάρες, Αβραάμ, Φιντέλις, Σάσι, Αλνταϊρ, Μέσκα.

Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και τις δύο ομάδες, οι οποίες προέρχονται από απώλειες βαθμών απέναντι σε Δόξα και Ερμή και θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες για να κάνουν και… καλά Χριστούγεννα!

Εδώ μπορείτε να παρακολουθήσετε μαζί μας λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του ντέρμπι στο Τσίρειο ανάμεσα στην ΑΕΛ και την ΑΕΚ.

Ανοίγει σήμερα (20/12) με τρία παιχνίδια η αυλαία της εμβόλιμης 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται στα δύο ντέρμπι!

Καλησπέρα σας από το ThemaSports..com!

Tελικός Champions League: Η Βασίλισσα Ρεάλ απέκτησε το 15ο αστέρι της!

Η Ρεάλ Μαδρίτης επιβεβαίωσε γιατί είναι η βασίλισσα του παγκοσμίου ποδοσφαίρου. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι επικράτησε με 2-0 της Ντορντμουντ στον τελικό του Champions League και σήκωσε στον ουρανό του Γουέμπλεϊ το 15ο τρόπαιο της!