Μπήκε μέσα ο «Κρέππας» και έγινε η… τρελή ολική ανατροπή και σούπερ διπλό

Για τη 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τσάμπιονσιπ Σκωτίας η ομάδα του Κύπριου ποδοσφαιριστή, Στέλιου Δημητρίου (Κρέππα), Σεν Μίρρεν, κέρδισε εκτός έδρας την Κουίν ο Σάουθ με 2-3.

Ο πρώην παίκτης Απόλλων, Ερμή, Δόξας πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή, αναγκαστική στο 9ο λεπτό καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει ο Άνταμ Εκέρσλεϊ (Adam Eckersley), ενώ το σκορ ήταν ήδη 2-0 για την Κουίν οφ Σάουθ με τα γκολ των Ντόμπι Στέφεν (Dobbie Stephen) στο 1ο λεπτό και Κάνε Κρίστοφερ (Kane Christopher) στο 6ο λεπτό.

Η Σεν Μίρρεν έφερε το παιχνίδι στα ίσα μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκόρερ τους Ρίλλι Γκάβιν (Reilly Gavin) στο 19ο και Σμιθ Κάμερον (Smith Cameron) 36ο λεπτό.

Το γκολ της ολικής ανατροπής για την ομάδα του Στέλιου Δημητρίου ήρθε στο 68ο λεπτό από τον Γκάρι Μακένζι (Gary Mackenzie).

Με νίκη προχώρησε και η πρωτοπόρος Νταντι Γιουνάιτετ έτσι η απόσταση παραμένει στον ένα βαθμό για τη Σεν Μίρρεν από την 1η θέση και είναι στη 2η θέση η ομάδα του «Κρέππα».

Την ερχόμενη Παρασκευή, για τη 19η αγωνιστική, είναι προγραμματισμένο το ντέρμπι κορυφής, μεταξύ των δύο ομάδων.