Live ΑΠΟΕΛ – ΑΕΛ (0-0 / photos)

Σχόλιο: Οι συχνές διακοπές στο παιχνίδι και κάποια λάθη στην μεσαία γραμμή δεν ευνοούν την σωστή ανάπτυξη των δύο ομάδων.

26′ Σουτ του Εμπεσίλιο εκτός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια του Βοζίνια η μπάλα

18′ Μπαλιά στην περιοχή της ΑΕΛ, ο Βοζίνια πρόλαβε τον Ποτέ πριν γίνει απειλητικός και στην συνέχεια της φάσης ο Εμπεσίλιο έστειλε με σουτ την μπάλα εκτός.

Σχόλιο: Η πρώτη αλλαγή του Γιώργου Δώνη ήταν αναγκαστική καθώς είδε τον ποδοσφαιριστή να μην μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα.

14’Αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ: Μπερτόλιο εκτός – Αλωνεύτης εντός

14′ Τεράστια φάση για τους γηπεδούχους. Ο Οάρ εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση, ο Ποτέ πετάχτηκε πιο ψηλά από όλους, όμως είδε την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι του Βοζίνια.

12′ Δυνατό φάουλ του Αϊρόσα πάνω στον Ποτέ, ο Βασίλης Δημητρίου μένει στις παρατηρήσεις στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Σχόλιο: Δέκα λεπτά παιχνιδιού στο ΓΣΠ ο ρυθμός είναι αρκετά καλός με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να ανακτήσουν ρυθμό και κατοχή μπάλας. Πιο δυνατά ξεκίνησε ο ΑΠΟΕΛ το παιχνίδι έχοντας και μια καλή φάση στο 2ο λεπτό του αγώνα.

2′ Πρωτή καλή ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Μπαλιά μέσα στην περιοχή του Βοζίνια, ο Ποτέ έκανε την κεφαλιά η οποία κατέληξε δίπλα από τα δοκάρια.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο ΓΣΠ

Live αγώνα

17:27 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

17:15 Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες από τον Μπαλταζάρ και τον Γιώργο Δώνη.

16:51  Στο χορτάρι του ΓΣΠ για την προθέρμανση πριν την έναρξη της σημερινής αναμέτρησης ο ΑΠΟΕΛ και η ΑΕΛ

16:49 Στο γήπεδο για την καθιερωμένη προθέρμανση και οι τερματοφύλακες της ΑΕΛ

16:45 Στον αγωνιστικό χώρο ο τερματοφύλακας του ΑΠΟΕΛ, Αντρέας Παρασκευά.

ΑΕΛ:Βοζίνια,Σίλβα, Αβράαμ, Ιρένε,Λαφράνς, Αϊρόσα, Σάσσι, Μιτρέα, Γουήλερ, Σοάρες, Μπενίτεθ

ΑΠΟΕΛ:Παρασκευάς, Λάγο, Εμπεσίλιο, Ποτέ, Μπερτόλιο, Οάρ, Αντωνίου, Φαρίας, Μοράις, Μερκής, Σόουζα.

Οι διαιτητές της αναμέτρησης:

Ο ΑΠΟΕΛ από πλευράς του προέρχεται από το ευρύ σκορ 8-0 απέναντι στην Δόξα και επιζητεί στο σημερινό ντέρμπι την 6η συνεχόμενη νίκη για να ανέβει στην κορυφή.

Η ΑΕΛ προέρχεται απο τη νίκη της κόντρα στην Πάφο και σήμερα θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά της αποτελέσματα και να συνεχίσει την αντεπίθεση της για την Ευρώπη.

Μαζί θα παρακολουθησουμε την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και της ΑΕΛ. Ο αγώνας είναι εξ αναβολής της 2ης αγωνιστικής

Καλησπέρα κυρίες/οι

Συμπλοκή νεαρών στην Λευκωσία: Στο νοσοκομείο τρεις τραυματίες - Διερευνά τους ισχυρισμούς τους η Αστυνομία

Εξήγγειλε και επίσημα την υποψηφιότητα του Τορναρίτη για τη δημαρχία Λευκωσίας ο ΔΗΣΥ: «Ο Νίκος την αγαπάει πραγματικά και την πονάει αυτή την πόλη»

Στο νοσοκομείο 19χρονος - Έχασε τον έλεγχο της μοτοσικλέτας του και προσέκρουσε σε πάσσαλο

Ξεπέρασε το επιτρεπτό όριο η σκόνη: Ο λόγος που «προτιμά» τη χώρα μας – «Αυξομειώσεις μέχρι τη Δευτέρα»

Πράξη ανθρωπιάς από Κύπριο: Νοικιάζει αφιλοκερδώς την οικία του σε μητέρα μονογονιό 5 ανήλικων παιδιών