Μία γκολάρα «έφτιαξε» την Ατλέτικο! (video)

Με γκολ του Άνχελ Κορέα στο 59ο λεπτό, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε την Βαλένθια στην μεταξύ τους αναμέτρηση στην ισπανική πρωτεύουσα την Κυριακή (1-0).

Είναι σχεδόν οριστικό: η Ατλέτικο Μαδρίτης θα τερματίσει στην δεύτερη θέση του ισπανικού πρωταθλήματος την περίοδο 2017-18!

Με γκολ του 23χρονου Αργεντινού διεθνούς επιθετικού Άνχελ Κορέα στο 59ο λεπτό, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε επικράτησε με 1-0 της Βαλένθια στο «Wanda Metropolitano» και βρίσκεται πλέον στο -9 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, αλλά και στο +9 από τις «Νυχτερίδες» του Μαρθελίνο Γκαρθία Τοράλ (+10 από την συμπολίτισσα Ρεάλ Μαδρίτης), διατηρώντας «αλώβητη» την έδρα της σε 11 αναμετρήσεις για το ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς έχει επτά νίκες & τέσσερις ισοπαλίες.