Live: ΑΕΚ-ΠΑΕΕΚ (Ημίχρονο 4-0)

Το live του Themasports.com:

45+1′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Χέφελ με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 4-0

40′ Έπεσε ο ρυθμός στο παιχνίδι

38′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ με τον Τέτε να αποχωρεί και τον Μαλόκου να παίρνει την θέση του

32′ Mεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ καθώς ο Φελισιέν γύρισε στον Τζαμά με τον τελευταίο να πλασάρει άστοχα

28′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Αντωνιάδης έκανε την σέντρα με τον Κάσες να πιάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή και να κάνει το 3-0

24′ Τίποτα το ιδιαίτερο μετά τα δύο γκολ της ΑΕΚ, οι γηπεδούχοι κρατά την μπάλα και προσπαθεί να φτιάξει ευκαιρίες ενώ η ΠΑΕΕΚ με αντεπιθέσεις θέλει να σκοράρει κάποιο γκολ

16′ Eυκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τρισκόφσκι να γυρίζει την μπάλα παράλληλα και ο Χέφελ με το αριστερό συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο έξω

9′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Tρισκόφσκι έδωσε στον Γιάννου ο οποίος με πλασέ σκόραρε και άνοιξε λογαριασμό με τα κιτρινοπράσινα

6′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Λαρένα εκτέλεσε το κόρνερ και ο Τρισκόφσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αγριμάκη

3′ O Γιάννου από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή με πλασέ έστειλε την μπάλα άουτ

1′ Έναρξη της αναμέτρησης

16:56 Εισέρχοντε στο γήπεδο οι δύο ομάδες μαζί με το διαιτητικό τρίο

16:45 Αποχώρησαν οι ποδοσφαιριστές των ΑΕΚ και ΠΑΕΕΚ για να λάβουν τις τελικές οδηγίες από τους προπονητές τους

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ιμανόλ Ιδιάκεθ): Γιωργαλλίδης, Σορία, Αντωνιάδης, Μοίσοφ, Λαρένα, Τέτε, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Κάσες, Πάνκοφ, Γιάννου

ΠΑΕΕΚ (Αβράαμ Σεργίδης): Αγριμάκης, Ηλιόπουλος, Αριστοτέλους, Μπρατσιάνι, Σταμπολζίεφ, Παναγιώτου, Ελευθερίου, Στυλιανού, Θεμιστοκλέους, Τζαμάς, Φελισιέν

Οι διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης:

Διαιτητής: Αναστασίου Γιάννης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Αριστείδης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γκίνος Γεώργιος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Κυριάκος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Τσαγγάρης Μάριος

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της σημερινής (28/2 Τετάρτη) αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΕΕΚ στην έδρα της πρώτης. Η ιστοσελίδα μας βρίσκεται στο γήπεδο και θα καλύψει τα πάντα που αφορούν τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την προημιτελικη φάση του Κυπέλλου Coca-Cola.

Aπό την μεριά της η ΑΕΚ θέλει την νίκη με καθαρό σκορ (μηδέν παθητικό στην άμυνα ενώ μπροστά να σκοράρει περισσότερο από ένα γκολ) ενώ η ΠΑΕΕΚ έρχεται στην Αρένα γνωρίζοντας τις δυσκολίες και θέλοντας να κάνει μια αξιοπρόσεκτη εμφάνιση.

Πασχαλινό μήνυμα ΠτΔ: «Είναι η ώρα της προσωπικής ενδοσκόπησης» - Δείτε βίντεο

Τις ευχές του σε όλους τους πολίτες ενόψει της Ανάστασης και του Πάσχα έδωσε σε τηλεοπτικό πασχαλινό μήνυμα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Νίκος Χριστοδουλίδης.