LIVE: Σούντουβα-ΑΠΟΕΛ 3-0 (ημίχρονο)

Δείτε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης:

45΄+1΄ Λήξη Α΄ ημιχρόνου, μπροστά στο σκορ η Σούντουβα με 3-0, με χατ-τρικ του Σισίλια!

45΄ Άστοχο σουτ από τον Αλ Τάαμαρι.

42΄ Μπαλιά από τον Καζού, κεφαλιά του Ντελατόρε άουτ.

39΄ Εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Βινσέντι, αποκρούει σε κόρνερ ο Κάρντουμ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο. Ήταν το… ΠΡΩΤΟ κόρνερ του ΑΠΟΕΛ στο Α΄ ημίχρονο!

30΄ Αλλαγή για τη Σούντουβα. Έξω ο Τοπγκάσιτς, στη θέση του ο Βεζεβίτσιους.

26΄ Δυνατό σουτ από τον Καζού, στα χέρια του Κάρντουμ η μπάλα.

19΄ Νέο ΓΚΟΛ για τη Σούντουβα και πάλι με τον Σισίλια! Απίστευτο κάζο για τον ΑΠΟΕΛ στο πρώτο 20λεπτο, το χειρότερο στην Ευρώπη για τους «γαλαζοκίτρινους», εδώ και πάρα πολλά χρόνια…

17΄ Άστοχο σουτ από τον Σάλαϊ.

13΄ ΓΚΟΛ. Απίστευτο, πιάστηκε ξανά στον ύπνο η άμυνα του ΑΠΟΕΛ και ο Σισίλια σκόραρε ξανά, γράφοντας το 2-0 για τη Σούντουβα!

11΄ Πλασέ από τον Ντελατόρε, μαζεύει εύκολα ο Κάρντουμ.

9΄ ΓΚΟΛ για τη Σούντουβα με τον Σισίλια.

7΄ Κεφαλιά από τον Τοπγκάσιτς, άουτ.

4΄ Μακρινό σουτ από τον Καζού, στα χέρια του Κάρντουμ η μπάλα.

1΄ ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

Διαιτητής: Fedayi San

Γήπεδο: ARVI Football Arena

Σούντουβα (Τσεμπούριν): Κάρντουμ, Λεϊμόνας, Σβρλούγκα, Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβιτσκας, Αζεβέδο, Βέρμπισκας, Τοπγκάσιτς, Γιανκάουσκας, Σισίλια.

Στον πάγκο: Ρομό, Βινίσιους, Νατέλ, Καρλάο, Αλωνεύτης, Εφραίμ, Ποτέ.

ΑΠΟΕΛ (Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Μερκής, Ταβάρες, Καζού, Μοράις, Σόουζα, Τάαμαρι, Ντελατόρε, Ντε Βινσέντι, Σάλαϊ.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων…

Η Πρωταθλήτρια Κύπρου είναι φυσικά το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση και θέλει να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά εντός αγωνιστικού χώρου, εξασφαλίζοντας σκορ πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού στο ΓΣΠ (17/07, 20:00).

Μείνετε στο ThemaSports, για να παρακολουθήσετε μαζί μας λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του πρώτου φετινού ευρωπαϊκού αγώνα της ομάδας του Μπρούνο Μπαλταζάρ…

Αρχίζουν οι ευρωπαϊκοί αγώνες των κυπριακών ομάδων για την περίοδο 2018-2019 και πρώτος στη «μάχη» ρίχνεται ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος στις 19:00 θα αντιμετωπίσει τη Σούντουβα Λιθουανίας εκτός έδρας, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον Α΄ προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ.