Βγήκε το ζευγάρι του μεγάλου τελικού του 3ου τουρνουά beach volley ανδρών

Μετά από ένα δραματικό ημιτελικό, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες του τάϊ μπρέϊκ, το δίδυμο Αποστόλου/Κνέζεβιτς πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του 3ου τουρνουά ανδρών.

Επικράτησε με 2-1 (21-14, 15-21, 17-15) των Επιφάνοφ/Γκλάγκολεφ σε 55 λεπτά.

Οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για την τελική επικράτηση και το καθοριστικό τρίτο σετ έκοβε την ανάσα. Αποστόλου/Κνέζεβιτς έφθασαν να προηγούνται με 12-9 αλλά οι αντίπαλοι τους έφθασαν στην ισοφάριση 13-13 και η συνέχεια ήταν δραματική με εναλλαγές στο σκορ.

Αποστόλου/Κνέζεβιτς έδειξαν στο τέλος μεγάλη ψυχραιμία και πήραν το σετ με 17-15 και τη νίκη-πρόκριση με 2-1.

Στο τέλος του αγώνα ο Κνέζεβιτς τραυματίστηκε στον αστράγαλο και καταβάλλει μεγάλη προσπάθεια να είναι έτοιμος για τον τελικό.

Χρυσοστόμου Π/Λέσνικ πήραν τον άλλο εισιτήριο του Τελικού

Ψύχραιμοι και αποφασιστικοί οι Παναγιώτης Χρυσοστόμου και Λέσνικ Αζίζ, επικράτησαν των Χαραλαμπίδη/Χρηστίδη με 2-0 σετ (21-16, 21-18) σε 38 λεπτά και στις 18:30 θα αντιμετωπίσουν τους Αποστόλου/Κνέζεβιτς.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, αλλά το προβάδισμα το είχαν οι νικητές οι οποίοι έλεγχαν συνεχώς και έφτασαν σε μια δίκαιη επικράτηση.

** Στην κεντρική φωτογραφία, φάση από τον αγώνα με πρωταγωνιστές στο φιλέ τους Χρηστίδη – Λέσνικ.

Πηγή: volleyball.org.cy

Τραγωδία ανήμερα του Πάσχα: Θανατηφόρο στη Λεμεσό με θύμα 30χρονο μοτοσικλετιστή

Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο που σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην επαρχία Λεμεσού.