Της βγήκε η ψυχή να αποκλείσει ομάδα… Γ΄ κατηγορίας η πιθανή αντίπαλος του Απόλλωνα!

Στους «16» του κυπέλλου Λευκορωσίας προκρίθηκε… αγκομαχώντας η πιθανή αντίπαλος του Απόλλωνα, Ντιναμό Μπρεστ, η οποία γλίτωσε στα πέναλτι έναν ντροπιαστικό αποκλεισμό από ομάδα… Γ΄ κατηγορίας!

Συγκεκριμένα, κέρδισε στη «ρωσική ρουλέτα» την Κλετσκ, ενώ για να οδηγηθεί το ματς εκεί, χρειάστηκε τη βοήθεια της τύχης, αφού ισοφάρισε στο… 29ο λεπτό της παράτασης (δηλαδή στο 119΄ του αγώνα) σε 2-2!

Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό για τη Μπρεστ ο Μπαμπαγού, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 48΄.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους και το ματς οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση.

Εκεί η Κλετσκ προηγήθηκε με 2-1 στο 114΄ και ήταν αγκαλιά με την πρόκριση, όμως ο Μπαμπαγού σκόραρε και πάλι, αυτή τη φορά στο 119΄ και λύτρωσε την ομάδα του, η οποία επικράτησε στη διαδικασία των πέναλτι με… 0-2!

Αν η Μπρεστ παρουσιάσει τέτοια εικόνα και απέναντι στον Ατρόμητο στο Περιστέρι, τότε η Ελλαδική ομάδα (η οποία θυμίζουμε ότι στο πρώτο ματς έχασε με 4-3) θα είναι η αντίπαλος του Απόλλωνα στον Γ΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Κυβέρνηση Χριστοδουλίδη ανοίγει και νέο δίαυλο επικοινωνίας με τον Αραβικό κόσμο - Στην Κύπρο ο Εμίρης του Κατάρ

Έρχονται κι άλλα «έξυπνα φώτα» - Πού και πότε αναμένεται να τα δούμε στους δρόμους

Συναγερμός στις Αρχές: Έκρηξη βόμβας έξω από οικία στην Έγκωμη - Αποκλεισμένη η σκηνή

Επίδομα Τέκνου: Όσα πρέπει να ξέρεις για τους δικαιούχους, τις προϋποθέσεις και τα δικαιολογητικά

Χειροπέδες σε δύο πρόσωπα: Βρήκαν 1,2 kg κάνναβη στο όχημα που επέβαιναν - Προσπάθησαν να διαφύγουν

Αποκαλύψεις Σάκη Ρουβά: Τα 5 χρόνια στην Αμερική, η δυσλεξία, το νυχτερινό σχολείο, η Κάτια και τα παιδιά τους

Πυροβολισμοί στη Λάρνακα: Τουρκοκύπριος ο ιδιοκτήτης του καφενείου - Δείτε φωτογραφία από το σημείο

Σε συναγερμό έχουν τεθεί οι Αρχές μετά το επεισόδιο με πυροβολισμούς το βράδυ της Δευτέρας (27/5) στη Λάρνακα.