ΑΥΤΟΣ θα είναι ΟΡΙΣΤΙΚΑ ο αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στο Γιουρόπα Λιγκ!

Η Χάποελ Μπερ Σεβά θα είναι η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ στον Γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Χάποελ είχε σήμερα (31/7) εντός έδρας ματς κόντρα στη Ντιναμό Ζάγκρεπ αλλά ήταν αδύνατο να ανατρέψει την ήττα που δέχθηκε στο πρώτο ματς (με 5-0). Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Οι Ισραηλινοί σκόραραν στο 14′ με τον Τζον και στο 34′ έγινε το 2-0 με αυτογκόλ από πλευράς των Κροάτων. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου και ίσως εκεί να είχε ορισμένους που πίστεψαν σε ενδεχόμενη ανατροπή.

Μέσα σε πέντε λεπτά όμως η Ντιναμό έφερε το ματς στα ίσα (49′ και 55′) και έτσι έκοψε τα φτερά της Χάποελ Μπερ Σεβά για μια καλή πορεία στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Το τελικό σκορ ήταν το 2-2 και έτσι ο ΑΠΟΕΛ θα αναμετρηθεί με την Χάποελ Μπερ Σεβά στον τρίτο προκριματκό.

ΠτΔ για Κυπριακό: Στο περίμενε για επάνοδο Ολγκίν - Ενημερώθηκε από Μητσοτάκη για συνάντηση με Ερντογάν

Σε δηλώσεις του μετά τα εγκαίνια έργων στην Πέγεια, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας αναφέρθηκε μεταξύ άλλων και στο Κυπριακό.