Το γκολ «ξύπνησε» την Εθνική μας που ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος

Στο ημίχρονο του αγώνα ανάμεσα σε Κύπρο και Καζακστάν για την 5η αγωνιστική του 10ου ομίλου για τα προκριματικά του Γιούρο 2020, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα βρίσκεται στο ισόπαλο 1-1. Σέτκιν στο 2′ και Πιέρος στο 39′ τα γκολ. Το τέρμα των Καζάκων, «ξύπνησε» την Εθνική μας, που ήταν πολύ ανώτερη.

Οι Καζάκοι, μόλις στο 2′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το Σέτκιν, μετά από ένα λάθος που έγινε στη μεσαία γραμμή από τον Κάστανο, βγαίνοντας στην αντεπίθεση και με κοντινή προβολή, έγραψε το 1-0.

Στο 10′ η Κύπρος απείλησε. Εκτελέστηκε το φάουλ από τη δεξιά πλευρά, ο Νεπογκόντοφ έδιωξε, η μπάλα έφτασε στον Μερκή που έκανε το σουτ από το σημείο του πέναλτι, ωστόσο πέρασε πάνω από την εστία.

H Eθνική μας, συνέχισε να πιέζει και να ψάχνει την ισοφάριση. Στο 18′ ο Πιέρος, έδωσε ωραία με τακουνάκι μέσα στην περιοχή για τον Παπουλή, με τον επιθετικό του Απόλλωνα, να κάνει το πλασέ και τον Γερλάνοφ, να προλαβαίνει την υστάτη να βάλει την κόντρα, και να διώχνει σε κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Πιέρος, με σουτ εκτός περιοχής βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Νεπογκόντοφ, όμως πρώτα ο Καζάκος τερματοφύλακας, ακούμπησε λίγο την μπάλα και κατέληξε σε κόρνερ.

Εκεί που οι ρυθμοί του αγώνα, άρχισαν να πέφτου, ο Νικόλας Ιωάννου με εξαιρετική ενέργεια πέρασε δύο αντιπάλους, μπήκε στην περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Πιέρο, ο οποίος από κοντά ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που «έκλεισε» το ημίχρονο.

Διερεύνηση, κατασχέσεις και οργανωμένο έγκλημα – Ο επικίνδυνος κόσμος των ναρκωτικών μέσα από υποθέσεις της ΥΚΑΝ

Ημέρα του Πατέρα: Προτάσεις για δώρα στον πρώτο μας σούπερ-ήρωα - Από βιβλία μέχρι προϊόντα τεχνολογίας και κοσμήματα

Ταξιδεύεις και θες να μάθεις τα δικαιώματά σου; - Ξεκινά ενημερωτική εκστρατεία στον Διεθνή Αερολιμένα Λάρνακας

Μαυρίκιος Μαυρικίου - Ιλάειρα Ζήση: Είναι έτοιμο! Δείτε το παραμυθένιο δωμάτιο της κόρης τους - Φωτογραφίες

Σοβαρό τροχαίο στη Μαλούντα: Ποια η κατάσταση της υγείας του 31χρονου οδηγού που συγκρούστηκε σε πάσσαλο της ΑΗΚ

«Τυλίχθηκε» στις φλόγες τρακτέρ στη Λευκωσία  – Αποκλείστηκε η σκηνή

Δολοφονία 41χρονης στην Πάφο: Συνέρχεται στο νοσοκομείο το δικαστήριο για τον φερόμενο συζυγοκτόνο

Το Επαρχιακό Δικαστήριο Πάφου συνεδριάζει το πρωί στο Γενικό Νοσοκομείο Πάφου όπου νοσηλεύεται ο 48χρονος ύποπτος για τη δολοφονία της 41χρονης πρώην συζύγου του την Παρασκευή στην επαρχία Πάφου.