Live: Ολυμπιακός-Ανόρθωση (Ημίχρονο 0-2)

Το live της ιστοσελίδας μας:

Λήξη ημιχρόνου στο Μακάρειο

41′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Ανόρθωση! Δεύτερο γκολ  για την Ανόρθωση, δεύτερο και του Ντούρις στο ματς. Με ψηλοκρεμμαστό πλασέ ξεγέλασε τον Χίντι

39′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Τριμπό να φεύγει πίσω από την άμυνα και να αστοχεί σε διαγώνιο σουτ

37′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ανόρθωση! Μετά από σέντρα του Καλό, ο Ντούρις έπιασε την κεφαλιά και έγραψε το 0-1. Πρώτο γκολ του Ντούρις με την φανέλα της Ανόρθωσης

36′ Ωραίο σουτ του Ράγιος, απέκρουσε δύσκολα ο Χίντι

35′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Ανόρθωση, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος όμως

28‘ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Τόρες πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια

27′ Παράλληλο γύρισμα στην άμυνα της Ανόρθωσης, απομάκρυνε η άμυνα σε κόρνερ

23′ Ισορρόπησε κάπως ο Ολυμπιακός ο οποίος χτυπά στις αντεπιθέσεις

15′ Kρατά την μπάλα η Ανόρθωση, φλύαρη η υπεροχή της όμως

10′ Εκτέλεσε το φάουλ ο Ράγιος, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος

5΄Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, πιέζει η Ανόρθωση όμως για να σκοράρει ένα γρήγορο γκολ

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση

Καλησπέρα σας φίλοι και φίλες του Themasports,

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Λευκωσίας (Χρύσης Μιχαήλ): Χίντι, Πεχλιβάνης, Μιγκελίτο, Τόρες, Κάστρο, Σεραφείμ, Βαλικάεφ, Αντωνίου, Σωτηρίου, Ζιαμπάρης, Τριμπό

Ανόρθωση Αμμοχώστου (Ρόνι Λέβι):Aρούς, Ντουγκλάο, Στρούνα, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Ιγκιεμπόρ, Βίκτορ, Ράγιος, Παλάνγκα, Καλό, Ντουρίς

Οι διαιτητές της σημερινής (11/2) αναμέτρησης:

Διαιτητής: Τράττου Λεόντιος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Μιχαηλίδης Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Παρατηρητής Διαιτησίας: Ιωάννου Μιχάλης

Η ιστοσελίδα μας σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ανόρθωση, ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο Μακάρειο, είναι ορισμένο να ξεκινήσει στις 18:00 και γίνεται για τα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής.

Η Ανόρθωση προέρχεται από την εντός έδρας ήττα από την Ομόνοια και θέλει να επανέλθει στις νίκες για να παραμείνει στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας ενώ ο Ολυμπιακός ηττήθηκε εκτός έδρας από την Νέα Σαλαμίνα με 2-0. H Kυρία βρίσκεται στην 4η θέση με 47 πόντους ενώ ο Ολυμπιακός στην 12η με 17 και θέλει να έχει βαθμολογικό κέρδος από το παιχνίδι για να μπορεί να ελπίζει σε καλύτερες μέρες.

Μέχρι πότε θα μας «πνίγει» η σκόνη - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

LIVE: Παγκόσμια ανησυχία - Ξεκίνησε η επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν - Έκρηξη από πύραυλο κοντά σε μεγάλη αεροπορική βάση

Ισραηλινός πύραυλος έπληξε το Ιράν, δήλωσαν δύο Αμερικανοί αξιωματούχοι στο CBS News. Τα ιρανικά κρατικά μέσα ενημέρωσης αναφέρουν ότι οι πτήσεις έχουν ανασταλεί πάνω από πολλές πόλεις, σύμφωνα με το Associated Press. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις