Τελικό Ομόνοια – Ανόρθωση (1-2/ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ – ΒΙΝΤΕΟ)

Τελικό Ομόνοια – Ανόρθωση  (1-2/ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ – ΒΙΝΤΕΟ)

Live η εξέλιξη του αγώνα. Το κείμενο ανανεώνεται…

Το βίντεο από την είσοδο των δύο ομάδων

1’ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

4′ Πρώτη καλή ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ντάρμπισαιρ να μην μπορεί να ολοκληρώσει όπως θα ήθελε την φάση που βρήκε. Κάθετη πάσα από τον Χριστοφή, ο Άγγλος βρέθηκε μόνος του στην περιοχή έκανε το σουτ και η μπάλα πήγε έξω αφού πρώτα χτύπησε στο δοκάρι.

9′ Λάθος από την δεξία πλευρά της Ανόρθωσης, ο Χριστοφή έκανε την σέντρα μέσα από την περιοχή, όμως ο Ντουγκλάο πριν του Ντάρμπισαιρ έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

12′ ΓΚΟΛ: Στην πρώτη της καλή ευκαιρία στο παιχνίδι η Ανόρθωση ανοίγει το σκορ στο ΓΣΠ με τον Ντουρίς.

Ο Ράγιος βρήκε με μια εξαιρετική πάσα τον Πράνιτς, ο Κροάτης σε πρώτο χρόνο προσπάθησε να νικήσει τον Μιχαίλοφ όμως δεν τα κατάφερε και σε δεύτερο χρόνο ήρθε ο Ντουρίς με προβολή να κάνει το 1-0.

17′ ΓΚΟΛ: Άμεση απάντηση για την Ομόνοια η οποία φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Ο Τζαίλσον έκανε την σέντρα και ο Ντάρμπισαιρ πιο ψηλά από όλους έστειλε την μπάλα στο πλεκτό.

18′ Ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Σισέ έκανε αρχικά το σουτ, ο Μιχαίλοφ απέκρουσε ασταθώς η μπάλα έφτασε στον Ράγιος του οποίου το σουτ δεν ήταν τόσο εύστοχο.

26′ Δυνατό σουτ του Κανού εκτός περιοχής ο Αρούς έπεσε και απομάκρυνε τον κίνδυνο

Σχόλιο: Δεν είναι πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά και το 1-1 παραμένει με τα γκολ που πέτυχαν οι Ντουρίς και Ντάρμπισαιρ στα πρώτα 20λεπτά του αγώνα.

Καθυστερήσεις 2 λεπτά

Τέλος ημιχρόνου

46′ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σχόλιο: Χωρίς φάσεις τα πρώτα 5λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματα τους μετά την ανάπαυλα.

52′ Αλλαγή για την Ανόρθωση:Καλό εκτός – Κοφί εντός

53′ Σουτ του Καντέ πάνω από τα δοκάρια του Αρούς η μπάλα.

55′ Αλλαγή για την Ομόνοια: Αραούχο εκτός – Λόπεζ εντός

62′ ΓΚΟΛ: Η Ανόρθωση και πάλι με τον Ντουρίς κάνει το 2-1. Ο Σλοβάκος επιθετικός μετά από μακρινή μπαλιά έγινε κάτοχος της μπάλας, βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Ομόνοιας και αφού πέρασε και τον Μιχαίλοφ με πλασέ έβαλε μπροστά την ομάδα του.

65′ Αλλαγή για την Ομόνοια: Κιπιάνι εκτός – Αντόνια εντός

70′ Αλλαγή για την Ανόρθωση: Ιγκιεμπόρ εκτός – Οικονομίδης

84’Κεφαλιά του Σίντελνφελντ πάνω από τα δοκάρια

Τέλος παιχνιδιού

Πριν από την έναρξη του αγώνα

Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές

Το διαιτητικό τρίο κάνει κι αυτό την δική του προθέρμανση

17:27 Στο γήπεδο και η ομάδα της Ομόνοια για το ζέσταμα πριν από την σέντρα του αγώνα…

17:21 Στον αγωνιστικό χώρο η Ανόρθωση για την καθιερωμένη προθέρμανση πριν από τον αγώνα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ομόνοια (Γ.Φρέντμπεργκ): Μιχαίλοφ, Αραούχο, Καντέ, Γ.Σοάρες,Κατελάρης, Α.Σοάρες, Κανού, Κιπιάνι, Χριστοφή, Ντάρμπισαιρ.

Ανόρθωση (Ρ.Λέβι):Αρούς, Σίντελφελντ, Ντουγκλάο, Στρούνα, Πράνιτς, Ιγιεμπόρ, Βίκτορ, Ράγιος, Καλό, Σισέ, Ντούρις

Οι διαιτητές της αναμέτρησης:

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Τράττου Λεόντιος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Καϊλης Πανίκος

Η Ομόνοια βρίσκεται στην 6η θέση με 44βαθμούς και ψάχνει την πρώτη της νίκη στην φάση των πλέι – οφ αλλά και την πρώτη της νίκη μετά από 5 σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Απ την άλλη η Ανόρθωση θέλει κι αυτή με την σειρά της νίκη έτσι ώστε να διατηρήσει την θέση της κάνοντας άλλο ένα καθοριστικό βήμα για να βρεθεί στα Ευρωπαϊκά σαλόνια μετά από χρόνια.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε από την ιστοσελίδα μας ThemaSports.com την αναμέτρηση μεταξύ της Ομόνοια και της Ανόρθωσης. Ο αγώνας θα ξεκίνησει στις 18:00 και θα είναι στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Κυρίες/οι καλησπέρα σας

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις