Τρελός ρυθμός και ματσάρα στο ‘Παπαδόπουλος’

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με την Ανόρθωση και τον ΑΠΟΕΛ να μένουν στο 0-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε και το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό. Οι δύο ομάδες έψαχναν τα πατήματά τους και έτσι δεν είχαμε κάποιο γρήγορο γκολ ή κάποια καλή ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 13′ είχαμε την πρώτη καλή στιγμή με τον Ντούρις να μην πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε από πλεονεκτική θέση. Μετά από αυτή την φάση ο ΑΠΟΕΛ ανέλαβε τα ηνία του παιχνιδιού, κέρδισε την μάχη στο νευραλγικό χώρο του κέντρου και έγινε πιο επικίνδυνος από τον αντίπαλο.

Έχασε καλές ευκαιρίες με Ντε Καμάργκο (23′) και Σάλαι (32′) και κρατούσε περισσότερο την μπάλα. Η Ανόρθωση κυρίως με αντεπιθέσεις προσπαθούσε να δημιουργήσει κάποιες καλές στιγμές και στο 39′ έχασε την μεγαλύτερή της ευκαιρία με το σουτ του Ράγιος να σταματά στο δοκάρι.

Τρελός ρυθμός στο ντέρμπι, η μπάλα κυκλοφορύσε γρήγορα από το ένα μισό στο άλλο και είχε και πολλά νεύρα. Δυνατά μαρκαρίσματα και πάθος κυριάρχησαν από ένα σημείο και μετά στο ματς.

Με αυτά και με αυτά το πρώτο μέρος τελείωσε και το σκορ ήταν το 0-0 και απέμενε ακόμη ένα ημίχρονο για να δούμε ποια θα ήταν η τελική έκβαση της αναμέτρησης.

Πάσχα 2024: Πότε κλείνουν τα σχολεία - Τι ισχύει για τα κοινοτικά νηπιαγωγεία

Επεκτείνεται το Pame express: Αυτοί οι χώροι εξετάζονται σε Λεμεσό και Λάρνακα - Τι γίνεται με τις στάσεις στα ορεινά