ΜΕΓΑΛΗ νίκη η Άιντραχτ κόντρα στη Λεβερκούζεν και… 5η θέση – ΒΙΝΤΕΟ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης μετά από δύο αγωνιστικές κατάφερε να πάρει τη νίκη (2-1) εντός έδρας απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και ανέβηκε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Μετά από δύο ήττες, η Άιντραχτ κατάφερε να πάρει τους πολύτιμους τρεις βαθμούς απέναντι στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και να ανέβει στην 5η θέση μετά την ισοπαλία της Χόφενχαϊμ.

Αν και στο πρώτο μέρος η Μάιντς είχε τις ευκαιρίες η γηπεδούχος, Άιντραχτ ήταν αυτή που έκανε το 1-0 με τον Ντα Κόστα στο 28ο λεπτό με προβολή σε κενή εστία να διαμορφώνει το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο δημιουργός του πρώτου γκολ Κόστιτς, έγινε εκτελεστής στο 57΄ με πλασέ μετά από πάσα… πάρε – βάλε του Χάλερ έκανε το 2-0.

Η Μπάγερ μείωσε σε 2-1 με τον Μπελαραμπί στο 65′, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να ισοφαρίσει στις ευκαιρίες που δημιούργησε για να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.