Πήρε το τρόπαιο της 2ης θέσης ο ΑΠΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Eπιτυχημένη η χρονιά για τον Αθλητικό Πανεπιστημιακό Όμιλο Κύπρου (ΑΠΟΚ). Η ομάδα του Πανεπιστημίου κατέκτησε την 2η θέση στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Γυναικών σε ένα μαραθώνιο 22 αγωνιστικών.

Παράλληλα, ο ΑΠΟΚ έφθασε και στο Τελικό του Κυπέλλου, όπου έχασε από την Invisalign ΑΕ Καραβά που κατέκτησε το νταμπλ.

Την Τρίτη 19 Ιουνίου 2019 τα κορίτσια του ΑΠΟΚ παρέλαβαν το τρόπαιο της δεύτερης θέσης μετά την ολοκλήρωση του αγώνα Κύπρος – Ρουμανία στο Αθλητικό Κέντρο Πανεπιστημίου. Την απονομή έκανε ο πρόεδρος της ΚΟΠΕ δρ Μιχάλης Κρασιάς και άρχισαν τα πανηγύρια.

Μεγάλη η πυρκαγιά στην Πάφο, δυσκολεύουν την κατάσβεση οι ισχυροί άνεμοι - Δείτε βίντεο

Φωτιά ξέσπασε γύρω στις 20.00 την Τετάρτη στην περιοχή του «Aphrodite Hills», παρά την Πέτρα του Ρωμιού.