Έγινε η ΕΚΠΛΗΞΗ στα πέναλτι και πάει Μαυροβούνιο ο ΑΠΟΕΛ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην άχαρη διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε το εισιτήριο πρόκρισης μεταξύ Σουτζέσκα – Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Οι δύο ομάδες, όπως και στον αγώνα στη Σλοβακία, εξήλθαν ισόπαλες 1-1 στη διάρκεια του 90λεπτου.  Το σκορ αυτό έμεινε και στην ημίωρα παράταση και έτσι οδηγηθήκαμε στα πέναλτι όπου προκρίθηκε η Σουτζέκα με 3-2.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα η Σλόβαν Μπρατισλάβας άνοιξε το σκορ με τον Σπόραρ στο 49ο λεπτό.

Δείτε το γκολ:

Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Σουτζέσκα έφερε το παιχνίδι στα ίσα.  Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σόφρανατς έκανε το 1-1.
Δείτε το βίντεο με το γκολ:

Η Σλόβαν αγωνίστηκε ως εξής: Greif, Bajric, Bozhikov, Daniel (Cavric 45′), De Kamps (Drazic 86′), Holman (Abena 70′), Ljubicic, Medvedev, Moha, Sporar, Sukhotsky

Image may contain: 11 people, people smiling, text

Η Σουτζέσκα αγωνίστηκε ως εξής: Giljen, Bulatovic, Cetkovic (Nikolic 74′), Ciger, Erakovic, Jankovic, Kojasevic, Markovic (Osmanjic 86′), Nedic, Sofranac, Vucic (Vlaisavljević 69)

Image may contain: 12 people, people smiling, text

Στη διαδικασία των πέναλτι η Σουτζέσκα πήρε την πρόκριση στον β΄ προκριματικό γύρο με 3-2.
Στον β΄ προκριματικό γύρο ο ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει τη Σλόβαν Σουτζέσκα.  Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει εκτός έδρας την ερχόμενη Τρίτη.

Δημοτικές Εκλογές: Σήμερα η υποβολή υποψηφιοτήτων για  Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Δημοτικές Εκλογές: Σήμερα η υποβολή υποψηφιοτήτων για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Πραγματοποιείται σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών.