Περίπατο και με 10 παίκτες η Γερμανία – Πρόκριση για Πολωνία, μεγάλο βήμα η Κροατία

Αν και έμειναν με παίκτη λιγότερο από νωρίς, τα Πάντσερ δεν είχαν πρόβλημα στην Εσθονία και πλησιάζουν στην πρόκριση στο Euro 2020.

Euro 2020: Βέλγιο, Ιταλία και μετά την πεντάρα επί της Κύπρου και η Ρωσία (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Euro 2020: 8 στα 8 το ασταμάτητο Βέλγιο!

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Η αποβολή του Εμρέ Τσαν στο 14ο λεπτό θα μπορούσε να προκαλέσει προβλήματα στη Γερμανία αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε. Αυτό, άλλωστε, δείχνει και το τελικό 3-0 με το οποίο επικράτησε στην Εσθονία η ομάδα του Γιοακίμ Λεβ, ο οποίος χρειάστηκε να περιμένει το δεύτερο ημίχρονο για να ηρεμήσει. Οι Γερμανοί άνοιξαν το σκορ στο 51′ με τον Γκουντογκάν και έξι λεπτά αργότερα το αυτογκόλ του Μετς σήμανε το 0-2 και το… τέλος του ματς. Μπορεί να ήταν με παίκτη λιγότερο αλλά τα Πάντσερ δεν υπήρχε περίπτωση να πάθουν ζημιά έπειτα από αυτό το προβάδισμα, βάζοντας και τρίτο γκολ στο 71′ με τον Βέρνερ. Ετσι, η Γερμανία παραμένει ισόβαθμη με την Ολλανδία, στο +3 από τη Β. Ιρλανδία.

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάλο βήμα πρόκρισης για τα τελικά του Euro έκανε η Κροατία, η οποία απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Ουαλία στο Κάρντιφ. Ετσι, η Χρβάτσκα είναι στο +2 από τη 2η Ουγγαρία και με νίκη εντός κόντρα στους Σλοβάκους σφραγίζουν εισιτήριο. Αντίθετα, η Ουαλία βρέθηκε στους 8 βαθμούς και θέλει μόνο νίκες με Αζερμπαϊτζάν εκτός και Ουγγαρία εντός για να ελπίζει!  Σκληρό παιχνίδι στο Κάρντιφ, με 8 κίτρινες, πολλούς τραυματισμούς, με τον… Ζιντάν να είναι ο άτυχος. Ο λόγος; Μπέιλ και Μόντριτς αποκόμισαν προβλήματα. Παράλληλα, Βίντα και Λόβρεν χάνουν το επόμενο ματς. Ο Βλάσιτς άνοιξε το σκορ στο 9′ για την Κροατία, ωστόσο στο 45′ ο Μπέιλ ισοφάρισε με άψογο πλασέ.

7ος ΟΜΙΛΟΣ
Την πρόκριση της στο Euro 2020 πανηγυρίζει η Πολωνία, ενώ και η Αυστρία απέχει ένα βαθμό από αυτό. Οι Πολωνοί υποδέχθηκαν τη Β. Μακεδονία γνωρίζοντας ότι με νίκη παίρνουν το εισιτήριο για τη διοργάνωση και τα κατάφεραν με τα γκολ των Φρανκόβσκι (74′) και Μίλικ (80′), επικρατώντας με 2-0. Την ίδια ώρα, το γκολ του Πος από το 21ο λεπτό έκανε όλη τη διαφορά στο Σλοβενία – Αυστρία, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο και να πάνε στο +5 από τη Β. Μακεδονία, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος.

gazzetta.gr

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις