Χριστοδούλου: «Ήθελα τα τελευταία 3-4 λεπτά να παίξουμε έξυπνα – Θα έρθει και η στιγμή…»

Δείτε τι δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου στο «Μακάρειο», μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Πάφο, ο προπονητής της Λευκωσιάτικης ομάδας, Πάμπος Χριστοδούλου.

Αναλυτικά:

«Έχει γίνει ένα παιχνίδι κάτω από αντίξοες συνθήκες. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς και ήταν ένα παιχνίδι το οποίο εμείς ήμασταν πιο κοντά στο να σκοράρουμε.

Έχουμε παίκτες που έπαιξαν σε πρωτόγνωρες θέσεις και δεν έχουμε την πολυτέλεια να έχουμε μεγάλο ρόστερ όπως ο αντίπαλος.

Τα παιδιά όμως που μπήκαν έδωσαν το 100% των δυνατοτήτων τους. Δεν θα συζητήσω αν ήταν κόρνερ ή άουτ στην τελευταία φάση, αυτά συμβαίνουν.

Ήθελα αυτά τα τελευταία 3-4 λεπτά, να παίξουμε έξυπνα και να μη δίναμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να σκοράρει. Αυτό όμως είναι το ποδόσφαιρο. Δεν μας χαμογέλασε ούτε σήμερα η τύχη.

Δικαιούμασταν τη νίκη, αλλά δεν την πήραμε. Όσο η τύχη δεν είναι με το μέρος μας, εμείς θα είμαστε πιο δυνατοί. Θα έρθει και η στιγμή που θα πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Ευχαριστώ τον κόσμο μας για την παρουσία του και εύχομαι καλή επιτυχία στην Πάφο στη συνέχεια του πρωταθλήματος».

Απόπειρα φόνου: Ανέμεναν εγκληματική ενέργεια οι Αρχές - Φαίνεται ότι είχαν τρίτο συνεργό οι δράστες

Συνεχίζονται οι εντατικές έρευνες των Αρχών, για την απόπειρα φόνου που διαπράχθηκε το μεσημέρι της Τρίτης 23 Απριλίου, στη Λευκωσία, την ίδια ώρα που το θύμα της απόπειρας, ο 34χρονος, συνεχίζει να νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση.