Φοβερό ματς στην Πύλα – Ακάθεκτες Ολυμπιάς Φρ. και Ε.Ν.Α.ΑΘ (ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ)

Ο εντυπωσιακός αγώνας UCLan Cyprus Φοίνικα Πύλας – ΑΠΟΚ που έληξε με νίκη της ομάδας της Πύλας με 3-2 ξεχώρισε από τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α Β Κατηγορίας Ανδρών, οι αγώνες του οποίου έγιναν την Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019.

Οι δυο πρωτοπόροι Ολυμπιάς Φρενάρους και Ε.Ν.Α.ΑΘ πέτυχαν καθαρές νίκες ενώ ο εκπληκτικός Άρης Πολεμίου κέρδισε στη Λευκωσία την Ολυμπιάδα Ν.

ΓΗΠΕΔΟ ΠΥΛΑΣ: UCLan Cyprus ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. – ΑΠΟΚ 3-2

Εντυπωσιακός αγώνας με ανατροπές έγινε στην Πύλα με τον UCLan Cyprus Φοίνικα Πύλας να κερδίζει μετά από δυο ανατροπές με 3-2. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν το πρώτο σετ 25-22 αλλά ο ΑΠΟΚ το «γύρισε» κερδίζοντας δυο σετ μαραθώνιο 26-28 και 24-26 γράφοντας το 1-2. Ο UCLan Cyprus αντέδρασε ισοφάρισε σε 2-2 αφού επικράτησε στο τέταρτο σετ 25-15. Τελικά, ολοκλήρωσε την τελική ανατροπή με νίκη 15-08 γράφοντας το 3-2.

ΓΥΜΝ. ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ: Ε.Ν.Α.ΑΘ. – Α.Ο. ΔΙΟΝΥΣΟΣ 3-0

Χωρίς κανένα πρόβλημα, η Ε.Ν.Α.ΑΘ κέρδισε στο Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου τον Α.Ο. Διόνυσο με 3-0 και πέτυχε το τρία στο τρία. Οι «κιτρινόμαυροι» κέρδισαν εύκολα με 25-06, 25-15, 25-06 με την παφιακή ομάδα να φαίνεται κάπως στο δεύτερο σετ.

ΓΗΠ. «ΦΩΤΗ ΠΙΤΤΑ»:OΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡ. – ΕΘΝΙΚΟΣ Λ. 3-0

Ανώτερη η Ολυμπιάς Φρ. πέτυχε την Τρίτη σερί νίκη της αφού ξεπέρασε το εμπόδιο του Εθνικού στο Φρέναρος με 3-0. Η Λευκωσιάτικη ομάδα ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο σετ που οι «κοκκινόμαυροι» κέρδισαν 25-21. Στη συνέχεια, οι παίκτες του Παύλου Κωνσταντίνου δεν δυσκολεύτηκαν κερδίζοντας με 25-11 και 25-17 εξασφαλίζοντας το τρίποντο.

«ΝΕΑΠΟΛΗ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»: ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. – ΆΡΗΣ ΠΟΛ. 1-3

Ο Άρης Πολεμίου εκπλήσσει στις τρεις πρώτες αγωνιστικές και με δυο νίκες είναι κοντά στις Ε.Ν.Α.ΑΘ και Ολυμπιάς Φρ. Οι Πολεμίτες νίκησαν στην Λευκωσία την Ολυμπιάδα με 3-1 και την υποχρέωσαν στη δεύτερη ήττα.

Α.Ο. Διόνυσος (00-09) 00

Παράνομα φωτοβολταϊκά: Προς διερεύνηση δύο περιπτώσεις - Πώς επηρεάζουν το δίκτυο της ΑΗΚ

Πόσα παιδιά γεννήθηκαν στην ΕΕ το 2022; - Η χώρα με την ψηλότερη γονιμότητα και η θέση της Κύπρου

Συναγερμός στις Αρχές: Έκρηξη σε γκαράζ οικίας σήκωσε στο «πόδι» περιοχή στη Λευκωσία - Ζημιές σε ένα όχημα

Πασαλιμάνι: Βίντεο ντοκουμέντο λίγα λεπτά μετά την κατάρρευση του κτιρίου - Το φορτηγό που σκοτώθηκε ο αστυνομικός

Ακομπλεξάριστη η Δέσποινα Βανδή: Το βίντεο στο TikΤοκ – Έτσι είναι όταν ξυπνάει

Το μεταναστευτικό αλλάζει την ατζέντα των κομμάτων - Οι προτεραιότητες των πολιτών ενόψει Ευρωεκλογών

Το μεταναστευτικό βρίσκεται πλέον στην προμετωπίδα της προεκλογικής εκστρατείας των κομμάτων ενόψει ευρωεκλογών, ιδιαίτερα στην Κύπρο όπου το τελευταίο διάστημα οι ροές μεταναστών από τον Λίβανο προς τα παράλια της χώρας μας, αυξάνονται δραματικά. Ούτε οι προσπάθειες της κυβέρνησης έφεραν αποτέλεσμα, ούτε υπάρχει θέληση από την Ευρώπη για επαναξιολόγηση περιοχών στη Συρία  ως ασφαλείς, προκειμένου να καταστεί δυνατός ο επαναπατρισμός ατόμων από τη Συρία.