ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ο… ‘ζεστός’ Ματ κάνει την διαφορά στο ΓΣΠ

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις η Ομόνοια προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ στο ημίχρονο χάρη στο γκολ του Ντάρμπισαιαρ στο 3ο λεπτό.

Με γκολ άρχισε η αναμέτρηση στο ΓΣΠ αφού στο 3ο λεπτό ο Ντάρμπισαιαρ άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκόμεθ, σε μια φάση όπου οι της ΑΕΛ ζήτησαν οφ-σάιντ και ο Άγγλος φάνηκε να είναι εκτεθειμένος.

Στη συνέχεια η ΑΕΛ πήρε τα ηνία του αγώνα χωρίς όμως να γίνει απειλητική πέρα από ένα σουτ του Χάρη Κυριάκου στο 20′ από το ύψος της περιοχής που δεν βρήκε στόχο.

Μετά το 25′ η Ομόνοια ανέβασε ρυθμούς, είχε δοκάρι στο 30′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποτεάκ ενώ στο 34′ μετά από γρήγορη αντεπίθεση ο Ντάρμπισαιαρ βγήκε τετ-α-τετ όμως ο Βοζίνια τον σταμάτησε.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η Ομόνοια έλεγξε τον ρυθμό και πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ της.

Απόπειρα φόνου στη Λευκωσία: Διασωληνωμένος ο 34χρονος - Συνεχίζονται οι έρευνες για εντοπισμό των δραστών

Μονή Αββακούμ: Την Παρασκευή η διαδικασία αίτησης των μοναχών για ακύρωση δέσμευσης περιουσιακών στοιχείων

Υπουργείο Υγείας: Αυτές είναι οι συστάσεις προς το κοινό για προστασία από τη σκόνη

Αφορά χαμηλοσυνταξιούχους: Έρχεται αυξημένο το φετινό πασχαλινό επίδομα - Δείτε το ποσό

Στον αέρα η ανάπτυξη λιμανιού-μαρίνας Λάρνακας - «Το έργο θα γίνει» διαμηνύει ο Βαφεάδης

Σε ύφεση η πυρκαγιά στο Κρατικό Δάσος Λεμεσού - Επιχειρούνται οι τελικές κατασβέσεις

Το Τμήμα Δασών του Υπουργείου Γεωργίας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος ανακοινώνει ότι η πυρκαγιά που εκδηλώθηκε σήμερα Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024 και ώρα 09:50 στο Κρατικό Δάσος Λεμεσού, βρίσκεται σε ύφεση.