Πρόκριση για Ρόμα στο Κύπελλο δια… ποδός Πελεγκρίνι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Λορέντζο Πελεγκρίνι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Ρόμα, μιας και με δύο γκολ την οδήγησε στην πρόκριση επί της Πάρμα και στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Ρόμα από το πρώτο ημίχρονο είχε τις ευκαιρίες για να προηγηθεί αλλά δεν τα κατάφερε με την Πάρμα να περιορίζεται σε αμυντικό ρόλο και να προσπαθήσει να χτυπήσει με αντεπιθέσεις.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό, οι «τζιαλορόσι»… εξαργύρωσαν την υπεροχή τους, με τον Πελεγκρίνι να κάνει το 0-1.

Η Πάρμα προσπάθησε να ανέβει στο γήπεδο και να πιέσει για την ισοφάριση, αλλά στο 76ο λεπτό η Ρόμα κέρδισε πέναλτι.

Ο Πελεγκρίνι δεν αστόχησε, έκανε το 0-2 και «κλείδωσε» την πρόκριση στα προημιτελικά του Copa Italia.

Ανάλυση - Επίθεση Ισραήλ: Τι να περιμένουμε μετά το χτύπημα - Το Ιράν ενεργοποίησε συστήματα αεράμυνας

Στη Μέση Ανατολή και στις σχέσεις Ισραήλ και Ιράν είναι στραμμένα τα βλέμματα της διεθνούς κοινότητας για ακόμη μία φορά μετά το χτύπημα στο έδαφος της Τεχεράνης που αποδίδεται στο Τελ Αβίβ.