ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Λεπτές ισορροπίες στην ΑΡΕΝΑ – Σκόραρε και στις δύο εστίες και… 1-1!

ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ – Απόλυτος πρωταγωνιστής στο πρώτο ημίχρονο ο Μαέ, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ και στη συνέχεια ισοφάρισε για την ΑΕΚ αυτογκόλ! Με το σκορ στο 1-1 πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες.

Οι δυνατές μονομαχίες και τα πολλά λάθη στο κέντρο ήταν το κύριο χαρακτηριστικό του κρίσιμου επαναληπτικού κυπέλλου στην Αρένα στα πρώτα 15 λεπτά.

Στο 16ο λεπτό όμως ένα απρόσεχτο μαρκάρισμα του Γκολομπάρτ στην περιοχή πάνω στον Μαέ έφερε και την υπόδειξη πέναλτι από τον Ελβετό ρεφ Σχάρερ και ο Μαέ με εύστοχη εκτέλεση άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους!

Μετά το γκολ της ΑΕΛ η ΑΕΚ έβγαλε αντίδραση και έβαλε πίεση όμως η κεφαλιά του Γκολομπάρτ και η προβολή του Γιάννου σταμάτησαν στον Βοζίνια.

Στο 28′ ακυρώθηκε γκολ του Χουράδο για χέρι και 4 λεπτά μετά στο 32′ ο Μαέ από ωραίος… έγινε μοιραίος αφού έβαλε αυτογκόλ και ισοφάρισε για λογαριασμό της ΑΕΚ σε 1-1!

Στα εναπομείναντα λεπτά οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν και παρέμεινε το 1-1 στο πρώτο μέρος.

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Υποβλήθηκαν οι υποψηφιότητες για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους - Όλα όσα έγιναν

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Το ThemaOnline σας μετέφερε τη διαδικασία.