ΔΙΕΘΝΗ

Πήρε προβάδισμα η Γιουβέντους (VIDEO)

Σε ένα δυνατό ματς, η Γιουβέντους επικράτησε με 1-0 της Μονακό και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions league.

Το γκολ της ομάδας του Τορίνο προήλθε από πέναλτι, που προκάλεσε έντονες αντιδράσεις από τους Γάλλους και αξιοποίησε με πανέμορφη εκτέλεση ο Βιντάλ.

Ιδιαίτερα δραστήρια ήταν η Μονακό που είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ αλλά πότε ο Μπουφόν πότε η φλυαρία στην τελική προσπάθεια, δεν έφεραν το επιθυμητό για εκείνη αποτέλεσμα.

Από την άλλη η Γιουβέντους εκμεταλλεύθηκε την έδρα της, ενώ θέμα συζήτησης είναι η φάση του 56ου λεπτού. Ο διαιτητής Κράλοβετς είδε παράβαση σε μαρκάρισμα του Καρβάλιο στον Μοράτα, αλλά ακόμη κι αν αυτή έγινε, φαίνεται πως ήταν στα όρια της περιοχής.

Ο Βιντάλ που ανέλαβε την εκτέλεση νίκησε τον Σούμπασιτς και έδωσε προβάδισμα στην Γιουβέντους.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Λίχτσταϊνερ, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά, Μαρκίζιο, Πίρλο (74' Μπαρτζάλι), Βιδάλ, Περέιρα (87' Στουράρο), Μοράτα (83' Μάτρι), Τέβες.

Μονακό: Σούμπασιτς, Ράτζι (71' Μπερμπάτοβ), Καρβάλιο, Αμπντενούρ, Κιρζαβά, Μουτίνιο, Φαμπίνιο, Κοντογκμπιά, Ντιράρ (51' Μπερνάρντο Σίλβα), Μαρσιάλ (87' Ματέους Καρβάλιο), Φερέιρα Καράσκο.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Χειροπέδες σε 31χρονο για έκρηξη σε υποστατικό στον Πρωταρά

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Εκλογές 2024: Τα μηνύματα του εκλογικού σώματος και η χαλαρή ψήφος

Χάρης Βαρθακούρης: «Απέρριπτα όλους τους στίχους που έφερνε ο πατέρας μου»

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις