Ποδαρικό με τριάρα για τη Γιουβέντους (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ)

Mε το δεξί στο νέο πρωτάθλημα μπήκε η Γιουβέντους, αφού επικράτησε 3-0 της Σαμπντόρια εντός έδρας στο εναρκτήριο παιχνίδι της για τη νέα σεζόν, στην προσπάθειά της για υπεράσπιση του τίτλου.

Με άνεση η Πρωταθλήτρια Ιταλίας έφτασε στη νίκη, κάνοντας επιτυχημένη πρεμιέρα στην Serie A για τη νέα αγωνιστική περίοδο, αφού επικράτησε 3-0 της Σαμπντόρια.

Ο 20χρονος Ντέγιαν Κολουσέφσκι, έκλεψε την παράσταση με το καταπληκτικό γκολ που σημείωσε μόλις στο 13ο λεπτό με τους Γενοβέζους με αριστερό πλασέ στην απέναντι γωνία.

Ο Μπονούτσι έκανε το 2-0 στο 78ο λεπτό μετά από φάση διαρκείας σε εκτέλεση κόρνερ και από απόκρουση σε σουτ του Κουαδράδο, ενώ στο 88ο λεπτό, ο Ρονάλντο πήρε την μπάλα αφού έφυγε στην κόντρα και με δεξί πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τζένοα-Κροτόνε 4-1
(6′ Ντέστρο, 9′ Πάντεφ, 34′ Τζαπακόστα, 75′ Πιάτσα / 28′ Ριβιέρε)

Σασουόλο-Κάλιαρι 1-1
(87′ Μπουράμπια – 77′ Σιμεόνε)

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 3-0
(13′ Kουλουσέφσκι, 78′ Μπονούτσι, 88′ Ρονάλντο)

Πηγή: sport-fm.gr

The post Ποδαρικό με τριάρα για τη Γιουβέντους (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ) appeared first on Thema Sports.

Έπεσε από τον δεύτερο όροφο οικίας 56χρονος - Κρίσιμα στο Νοσοκομείο

Κεντρικές Φυλακές: «Τσάκωσαν» το κρατούμενο που είχε αποδράσει – Πού εντοπίστηκε

Πασχαλινά αυγά από «χρυσάφι» - Γιατί ανεβαίνουν οι τιμές του κακάο; Οι λόγοι, το ποσοστό και η νόσος του μαύρου λοβού

Δρόμος Πάφου-Πόλης: Έμεινε στα χαρτιά η ολοκλήρωση της Α’ φάσης λόγω καθυστερήσεων - Εν αναμονή αποφάσεων

Βόμβα σε club στον Πρωταρά: Στο κελί για 8 ημέρες ο 31χρονος – Οι κατηγορίες που τον βαραίνουν

Κατερίνα Στικούδη: «Κεκλεισμένων των θυρών» η βάφτιση του δεύτερου γιου της

LIVE: «Το Ιράν δεν σχεδιάζει άμεσα αντίποινα εναντίον του Ισραήλ» - Ρίχνουν τους τόνους Τεχεράνη και Τελ Αβίβ

Νέος συναγερμός σήμανε σε ολόκληρη τη Μέση Ανατολή, μετά τις αναφορές αμερικανικών ΜΜΕ για επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν με πυραύλους. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τις εξελίξεις