ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ φινάλε στο Σαν Σίρο και στο τέλος… Ιντερ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι «νερατζούρι» βρέθηκαν να χάνουν από τη Φιορεντίνα με 3-2 ως το 87’ κι όμως κέρδισαν με 4-3

SERIE A’-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: 4-3

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Ανατροπή έπος για την Ίντερ που κέρδισε με 4-3 τη Φιορεντίνα ενώ έχανε ως το 87ο λεπτό με 3-2.

Στο 3ο μόλις λεπτό μετά από σέντρα του Μπιράγκι από αριστερά, ο Μποναβεντούρα κατέβασε στην περιοχή, άφησε στον Κουαμέ κι εκείνος με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 9ο λεπτό ο Ντ’Αμπρόζιο έσωσε μετά από σουτ του Μπιράγκι από αριστερά και στο 12’ ο Πέρισιτς αστόχησε από κοντά.

Στο 17’ ο Χαντάνοβιτς έσωσε μετά από σουτ του Κουαμέ και στο επόμενο λεπτό η Ίντερ κέρδισε πέναλτι αλλά μετά από τη χρήση του VAR ο Καλβαρέζε το πήρε πίσω.

Στο 23ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μιλένκοβιτς πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε, αλλά στο 45+2’ η Ίντερ έφυγε στην κόντρα και ο Λαουτάρο με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.

Στο 49ο λεπτό η κεφαλιά του Λουκάκου πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 52’ ο Λαουτάρο έκανε μαγική ενέργεια και γύρισμα από αριστεράς και ο Τσεκερίνι πέτυχε αυτογκόλ για το 2-1. Ωστόσο στο 57’ ο Καστροβίλι έκανε την κίνηση στον άξονα και με σουτ από κοντά έγραψε το 2-2.

Στο 60ο λεπτό ο Πέρισιτς αστόχησε από το πέναλτι και στο 63’ ο Ριμπερί έβαγλε μαγική κάθετη και ο Κιέζα με ιδανικό πλασέ έγραψε το 2-3. Στο 68’ ο Πέρισιτς έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Λουκάκου εξ επαφής αστόχησε και στο 70’ ο Ντραγκόβσκι είπε όχι σε σουτ του Λαουτάρο.

Στο 72’ ο Βλάχοβιτς αστόχησε από κοντά και στο 73’ ήταν η σειρά του Λουκάκου να χάσει μεγάλη ευκαιρία όπως και ο Μπαρέλα στο επόμενο λεπτό. Στο 78ο λεπτό ο Ντραγκόβσκι έσωσε μετά από σουτ του Σένσι, ενώ στο 81’ ο Χαντάνοβιτς είπε όχι σε σουτ του Βλάχοβιτς.

Τελικά στο 87ο λεπτό ο Χακίμι έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Λουκάκου πλάσαρε εξ επαφής για το 3-3 και στο 89’ ο Σάντσες σέντραρε από αριστερά και ο Ντ’Άμπρόζιο με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 4-3.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Γιανγκ (65’ Ασράφ), Κολάροβ, Ντ’Αμπρόζιο, Μπαζτόνι, Πέρισιτς (78’ Σάντσες), Μπαρέλα (75’ Ναϊνγκολάν), Μπρόζοβιτς (75’ Βιδάλ), Έρικσεν (64’ Σένσι), Λουκάκου, Λαουτάρο Μαρτίνες

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Ντραγκόβσκι, Μπιράγκι, Κάσερες, Τσεκερίνι, Μιλένκοβιτς, Ριμπερί (83’ Κουτρόνε), Μποναβεντούρα (61’ Βαλέρο), Αμραμπάτ, Καστροβίλι, Κιέζα (69’ Λιρόλα), Κουαμέ (61’ Βλάχοβιτς).

aek365.gr

The post ΧΙΤΣΚΟΚΙΚΟ φινάλε στο Σαν Σίρο και στο τέλος… Ιντερ! (ΒΙΝΤΕΟ) appeared first on Thema Sports.

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Υποβλήθηκαν οι υποψηφιότητες για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους - Όλα όσα έγιναν

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Το ThemaOnline σας μετέφερε τη διαδικασία.