Ο Γιώργος Γιακουμάκης πέτυχε το 22ο γκολ του στη φετινή σεζόν, αλλά η Φένλο ηττήθηκε με 3-1 από την Ουτρέχτη. Πεντάρα της Φέγενορντ στη Βίλεμ.

Ο Γιακουμάκης δεν έφερε… την άνοιξη στη Φένλο! Παρότι ο Έλληνας φορ σκόραρε ξανά, πετυχαίνοντας παράλληλα το 22ο γκολ του στη φετινή σεζόν και στην ενδεκάδα ξεκίνησαν επίσης τα αδέρφια Δώνη, η Φένλο ηττήθηκε με 3-1 από την Ουτρέχτη!

Ο Μάχερ έχασε πέναλτι στο 32′ και την ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά αυτό ήρθε στο 61′ με τον Μάχι και ο Ράμσελααρ στο 85′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Ο Γιακουμάκης στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε από την άσπρη βούλα το σκορ, αλλά η Ουτρέχτη εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως η Φένλο βγήκε όλη μπροστά στο φινάλε και ο Μάχι στο 5ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ (3-1).

Με βασικό τον Χατζηδιάκο, η Άλκμααρ επικράτησε 3-1 της Χέρενφεεν, ενώ η Βίλεμ του Βαγγέλη Παυλίδη γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από τη Φέγενορντ παραμένοντας στη ζώνη του υποβιβασμού.