Πρώτο διπλό για Λα Κορούνια, «βυθίζεται» η Λας Πάλμας (vids)

Ο Λούκας Πέρεθ οδήγησε την Λα Κορούνια στο πρώτο της φετινό διπλό και συνάμα στην 6η συνεχόμενη ήττα για την Λας Πάλμας.

Καρφί για Segunda Division πάει η Λας Πάλμας, που μετά τις αποχωρήσεις Αραούχο και Λιβάγια (αλλά και αρκετών άλλων ποιοτικών παικτών), δεν έχει στον ήλιο μοίρα.

Μπορεί να προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Ρεμί (7’), όμως η Λα Κορούνια ήταν σαφώς πιο έξυπνη και με ηγέτη τον Λούκας Πέρεθ έφτασε στο πρώτο διπλό της σεζόν (1-3).

Ο Μπόρχες ισοφάρισε πριν βγει το ημίχρονο (36’), ενώ ο Κοσταρικανός γύρισε το παιχνίδι, μετά από κόρνερ του Λούκας Πέρεθ (54’, 1-2).

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ έδωσε και την χαριστική βολή στο 69ο λεπτό, κάνοντας το τελικό 1-3 από το σημείο του πέναλτι.

Την ίδια ώρα στην Βαρκελώνη, η Εσπανιόλ πήρε το ντέρμπι των μικρομεσαίων αφού ένα γκολ του Ζεράρδ Μορένο (56’) ήταν αρκετό για να έρθει το 1-0 επί της Μπέτις, που έφερε τους Καταλανούς ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ανάλυση - Επίθεση Ισραήλ: Τι να περιμένουμε μετά το χτύπημα - Το Ιράν ενεργοποίησε συστήματα αεράμυνας

Στη Μέση Ανατολή και στις σχέσεις Ισραήλ και Ιράν είναι στραμμένα τα βλέμματα της διεθνούς κοινότητας για ακόμη μία φορά μετά το χτύπημα στο έδαφος της Τεχεράνης που αποδίδεται στο Τελ Αβίβ.