Δεν σηκώνουν κεφάλι Λιλ-Τουλούζ, ήττα για Μπορντό, στην… υγειά του Καζρί η Ρεν!

Προπονητή άλλαξε, εικόνα… όχι η Λιλ!

Ο Μαρσέλο Μπιέλσα απομακρύνθηκε από τον πάγκο τους, αλλά οι «λιλουά» εμφάνισαν για άλλη μία φορά το κακό φετινό τους πρόσωπο, χάνοντας 3-0 εύκολα στην έδρα της Μονπελιέ.

Οι γηπεδούχοι είχαν «καθαρίσει» την αναμέτρηση από το πρώτο… μισάωρο, χάρη στα τέρματα των Ρουσιγιόν (5’), Σίο (27’) και Νινγκά (31’).

Από ‘κει και πέρα, η Τουλούζ έμεινε για τέταρτη σερί αγωνιστική χωρίς νίκη, γνωρίζοντας την ήττα 3-1 από την Ντιζόν, ενώ ένα γκολ του Σαντινί από το 23’ ήταν αρκετό για την Καέν, ώστε να νικήσει (1-0) την Μπορντό.

Ακόμη, στις νίκες επέστρεψε η Ρεν, μετά την ήττα από το Στρασβούργο. Η ομάδα της Βρετάνης επικράτησε 2-1 της Ναντ, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καζρί, ο οποίος το ένα από τα δύο γκολ που σημείωσε, ήταν το νικητήριο στο 88ο λεπτό.

Ο Τυνήσιος είχε ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση στο 51’, με τα «καναρίνια» να μένουν με δέκα παίκτες στο 57’ λόγω της αποβολής του Παλουά, αλλά να ισοφαρίζουν προσωρινά με το πέναλτι του Σάλα στο 73ο λεπτό.