Live: ΑΠΟΕΛ – Νέα Σαλαμίνα Ημίχρονο (0-0 / photos – video)

Τέλος ημιχρόνου

45′ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Αλωνεύτη με πάσα προς τον Εμπεσίλιο, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ απο καλή θέση όμως η μπάλα να βρίσκει τον Σεργίου και να καταλήγει έξω.

Σχόλιο: Αδυνατούν να κρατήσουν μπάλα οι δύο ομάδες.

44′ Φάουλ από πλάγια θέση κερδίζει ο ΑΠΟΕΛ

Σχόλιο: Δεν είναι στην καλή του μέρα ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος δείχνει να αδυνατεί να επιτεθεί σωστά και να “πατήσει” με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

36′ Σουτ του Μηνά Αντωνίου δεν βρήκε στόχο

29′ Μακρινό σουτ του Λεμέσιου η μπάλα έφυγε έξω

28′ Εκτέλεση φάουλ και πάλι από τον Αλωνεύτη, αυτή την φορά από την αντίθετη πλευρά, η μπάλα έφτασε στον Ποτέ, ο οποίος με σουτ του την έστειλε στα “περιστέρια” με την ευκαιρία να χάνεται.

26′ Φάουλ του Αλωνεύτη, ο Ποτέ έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, όμως ο Μερκής ο οποίος ακολούθησε την πορεία της μπάλας δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει όπως θα ήθελε την φάση.

Σχόλιο: Ο ΑΠΟΕΛ προσπαθεί να επιτεθεί κυρίως από τα πλάγια, με τους Αλωνεύτη και Οαρ, ψάχνοντας μέσα στην περιοχή τον Ποτέ.

22′ Κίτρινη κάρτα στον ΑΠΟΕΛ: Μπερτόλιο

21′ Σουτ του Πόλιανετς στην αγκαλιά του Πέρεθ

12′ Όμορφη σέντρα του Οαρ από αριστερά, ο Ποτέ δεν έκανε καλό γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή και η ευκαιρία έκανε “φτερά”.

10′ Σουτ του Πόλιανετς από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα δεν βρίσκει στόχο και καταλήγει έξω.

7′ Ο ΑΠΟΕΛ με εκτέλεση φάουλ προσπάθησε να δημιουργήσει καταστάσεις, όμως ο Μερκής δεν κατάφερε να κάνει σωστά την προβολή και έτσι η μπάλα έφυγε κόρνερ.

3′ Σοβαρό λάθος του Πέρεθ, οι “ερυθρόλευκοι” το εκμεταλλεύθηκαν και δημιούργησαν την πρώτη απειλή για την εστία του Ισπανού

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΓΣΠ

Στην σέντρα η Νέα Σαλαμίνα

Live αγώνα

18:57 Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

18:48 Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο τεχνικούς.

Σχόλιο: Χαμηλή όπως φαίνεται θα είναι και πάλι η προσέλευση των οπαδών στις κερκίδες του ΓΣΠ.

18:43 Συνεχίζουν το ζέσταμα τους ο ΑΠΟΕΛ και η Νέα Σαλαμίνα λίγα λεπτά πριν από το πρώτο σφύριγμα του Γιώργου Νικολάου.

18:30 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για την καθιερωμένη προθέρμανση πριν από την έναρξη του αγώνα.

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης):Βεσελόφσκι,Κορέια, Κούσουλος, Καρώ, Σεργίου, Νταμάχου,Λεμέσιος, Ρέινολντς, Σιάθας, Μπριτζίτο, Πόλιανετς

ΑΠΟΕΛ (Γιώργος Δώνης):Πέρεθ, Εμπεσίλιο, Ποτέ, Μπερτόλιο, Οαρ, Ζαχίντ, Αντωνίου, Μοράις, Βούρος, Μερκής, Αλωνεύτης

Οι διαιτητές της αποψινής αναμέτρησης:

Απ την άλλη η Νέα Σαλαμίνα προέρχεται από νίκη κόντρα στον Άρη Λεμεσού. Η επιτυχία των «ερυθρολεύκων» κόντρα στην «ελαφρά ταξιαρχία» άνοιξε την όρεξη των ποδοσφαιριστών του Σάββα Πουρσαϊτιδη, οι οποίοι θα ψάξουν με την σειρά τους το θετικό αποτέλεσμα και την έκπληξη.

Ο ΑΠΟΕΛ μετά την ισοπαλία του στο Τσίρειο κόντρα στην ΑΕΛ θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη είναι το φαβορί στον αποψινό αγώνα και αυτό θέλει να το αποδείξει και εντός του γηπέδου.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το γήπεδο της πρωτεύουσας την αναμέτρηση μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και της Νέας Σαλαμίνας. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 19:00 και είναι στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Καλησπέρα κυρίες/οι

Μας τα... χαλάει ο καιρός - Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για ισχυρές καταιγίδες και χαλάζι

Ζίζυρος, σακκουλλοδρομίες και άλλα 10 παραδοσιακά παιχνίδια του Πάσχα στην Κύπρο - Διατηρούνται αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου

Γρίπη των πτηνών και σε… αγελάδες: Πώς και πότε μεταδίδεται στον άνθρωπο - Απαντά στο «Τ» ο Δρ. Καραγιάννης

Επεισοδιακή νύχτα στη Λεμεσό - Έκαψαν περιπολικό και επιτέθηκαν σε αστυνομικούς

Υπ.Μεταφορών στο «T»: Η Τοπική Αυτοδιοίκηση θα λειτουργήσει σύστημα καμερών για παράνομη στάθμευση - Οι λεπτομέρειες

Ιωάννα Τούνη: Δείχνει στους ακολούθους της τις εξωτικές διακοπές της - Δείτε φωτογραφίες

Στις φλόγες κατοικία στη Λεμεσό το βράδυ της Ανάστασης - Έτρεχε η Πυροσβεσιτκή -Δείτε βίντεο

Στις φλόγες τυλίχθηκε κατοικία στην περιοχή της Γερμασόγειας, το βράδυ του Σαββάτου (4/5).