Μπήκε το πρώτο γκολ και ο αγώνας… «άναψε»

Χρειάστηκε να μπει το πρώτο γκολ για να «σνάψει» για τα καλά το παιχνίδι στο «Αμμόχωστος», όπου ολοκληρώνει τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος, μεταξύ της Αλκής Ορόκλινη και της Πάφου FC.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να θέλουν, αλλά να μην φτιάχνουν κάποιες καλές ευκαιρίες.

Με την πρώτη καλή ευκαιρία ήρθε το γκολ, και αυτό μετά από λάθος.

Στο 23ο λεπτό λάθος γύρισμα της μπάλας του Ιτούα στον Πάρντο, έφερε τον Σικόρσκι με ιδανικό πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα της Αλκής Ορόκλινη.

Εκεί, το παιχνίδι άνοιξε, η μπάλα ανεβοκατέβαινε με τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά η Αλκή Ορόκλινη είχε την… απάντηση με τον Φαμπρίτσιο στο 39ο λεπτό.

Το 1-1 οδήγησε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και αναμένεται αρκετό ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.