Έμεινε όρθια στο «Artemio Franchi» η Μίλαν

Τρεις ημέρες μετά τη νίκη – πρόκριση επί της Ίντερ στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, η Μίλαν έβγαλε… αντίδραση και απέφυγε την ήττα στην έδρα της Φιορεντίνα, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ (1-1).

Στην αναμέτρηση του «Artemio Franchi», οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι, δημιούργησαν περισσότερες ευκαιρίες και κατάφεραν τελικά να ανοίξουν το σκορ στο 71ο λεπτό με δυνατή κεφαλιά του 22χρονου Αργεντινού επιθετικού Τζιοβάνι Σιμεόνε, έπειτα από σέντρα του Κριστιάνο Μπιράγκι.

Ωστόσο οι «Ροσονέρι» δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν τρία λεπτά αργότερα, με τον Τούρκο διεθνή επιτελικό μέσο Χακάν Τσαλχάνογλου να διαμορφώνει το τελικό 1-1 με πλασέ μέσα από την αντίπαλη περιοχή, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Μάρκο Σπορτιέλο.

Μετά την ισοπαλία αυτή, η Φιορεντίνα «έπιασε» την Σαμπντόρια και την Αταλάντα στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Serie A, με 27 πόντους, ενώ η Μίλαν του Τζενάρο Γκατούζο, η οποία το τελευταίο διάστημα τουλάχιστον βγάζει αντίδραση κι είναι μαχητική, έχει δύο λιγότερους.

Τέμπη: Ισχυρές ενδείξεις μεταφοράς εύφλεκτης ουσίας – «Αλλοίωση της σκηνής του εγκλήματος»

Καταγγελία στο «T»: Διευθυντής στη Λεμεσό άφησε στάσιμη μαθήτρια με εγχείρηση καρδιάς και κρίσεις πανικού

Θερμή αέρια μάζα και σκόνη επηρεάζουν την Κύπρο - Δείτε ζωντανά την εξέλιξη του καιρού το Σαββατοκύριακο

Αυξήθηκαν οι αφίξεις τουριστών τον Μάρτιο – Ποιοι τουρίστες προτίμησαν την Κύπρο

«Δεν μπορώ να αναπνεύσω»: Σοκαριστικό βίντεο από τη σύλληψη μαύρου άνδρα που πέθανε ενώ βρισκόταν υπό κράτηση

«Μάχες χαρακωμάτων» στους θεσμούς: Καταχωρήθηκε η αίτηση για παύση Ελεγκτή για ανάρμοστη συμπεριφορά

Καταχωρήθηκε σήμερα (26/4) από τους δικηγόρους της ηγεσίας της Εισαγγελίας, η αίτηση για παύση του Γενικού Ελεγκτή.