Χαμένη ευκαιρία για αναρρίχηση και τέλος στο σερί νικών

Το σερί νικών της Ουντινέζε σταμάτησε στην Βερόνα κόντρα στην τοπική Κιέβο (1-1) και η ευκαιρία για αναρρίχηση στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας χάθηκε.

Στην αποψινή αναμέτρηση του «Marc’Antonio Bentegodi», οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, με ένα εντυπωσιακό σουτ του Σέρβου διεθνούς ανασταλτικού μέσου Ιβάν Ραντοβάνοβιτς έξω από την αντίπαλη περιοχή, ωστόσο λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο πολύπειρος συμπατριώτης και… συμπαίκτης του, Νέναντ Τόμοβιτς, έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-1, το οποίο δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της Κιέβο Βερόνα και της προερχόμενης από πέντε συνεχόμενες νίκες στη Serie A Ουντινέζε.

Μονή Αββακούμ: «Σφραγισμένα χείλη» από την Ανακριτική Επιτροπή - «Ελπίζω να μην σκεφτούν κάτι τέτοιο» η τοποθέτηση Βαβούσκου

Δεν έχουν καμία απάντηση για το Υπόμνημα γενικότερα, που κατέθεσαν στην Ανακριτική Επιτροπή της Εκκλησίας της Κύπρου και ούτε για το δεδικασμένο από τις αποφάσεις που εξέδωσε ο Μητροπολίτης Ταμασού, δήλωσε στο ΚΥΠΕ και ερωτηθείς σχετικά ο εκ των δικηγόρων των πέντε μοναχών, που απαρτίζουν την αδελφότητα, Αναστάσιος Βαβούσκος.