Σκόραρε και ο Μήτρογλου στο… πάρτι της Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ»! (video)

Άστραψε και… βρόντηξε γκολ στο «Βελοντρόμ»!

Μία καταιγιστική Μαρσέιγ νίκησε 6-3 τη Μετς και ανέβηκε προσωρινά στη δεύτερη θέση της Ligue 1. Επιστροφή στα γκολ για τον Κώστα Μήτρογλου, ο οποίος σκόραρε επτά λεπτά αφότου πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή.

Από πολύ νωρίς στο ματς έδειξαν οι Μασσαλοί τις άγριες διαθέσεις τους, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 6’ με τον Σανσόν, με τον Τοβέν να παίρνει τη… σκυτάλη στη συνέχεια και να διαμορφώνει το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου. Ίδιο ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο μέρος, με τον Ζερμέν να ανεβάζει κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο 49’, με τον Γάλλο μέσο να κάνει τρία τα προσωπικά του τέρματα και παράλληλα το 5-0 για την ομάδα του Γκαρσιά.

Η Μετς αντέδρασε στο 74’, με τον Μήτρογλου να σκοράρει στο 76’, μόλις επτά λεπτά αφότου είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι έσβησαν… μηχανές, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν άλλες δύο φορές μέχρι τη λήξη και να διαμορφώνουν το τελικό 6-3.