Το ισοφάρισε και ελπίζει να το… τελειώσει!

Ο Απόλλωνας με το γκολ του Μάγκλιτσα στο 33ο λεπτό επί του Οθέλλου Αθηένου στο παιχνίδι ρεβάνς της φάσης των «16» του κυπέλλου Κύπρου έφερε την υπόθεση πρόκριση στα προημιτελικά στα ίσα, μιας και ισοφάρισε το σκορ που έχασε στο πρώτο παιχνίδι που είχε γίνει στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Ο Απόλλωνας από το ξεκίνημα της αναμέτρησης στο Τσίρειο Στάδιο είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει, αλλά βρήκε απέναντι του έναν εξαιρετικό τερματοφύλακα, τον Τζιακουρή.

Εντούτοις, στο 33ο λεπτό ο Κροάτης επιθετικός, Μάγκλιτσα, με σουτ εντός της μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ.

Πλέον, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα με το 1-0 και με την ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή να ψάχνει και άλλο γκολ για να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Πατήστε εδώ για τη ζωντανή ενημέρωση του δεύτερου ημιχρόνου.

Ολγκίν: Eνημερώνει το Συμβούλιο Ασφαλείας για τις επαφές της στην Κύπρο

Η Ειδική Απεσταλμένη του Γενικού Γραμματέα του ΟΗΕ για την Κύπρο Μαρία Άνχελα Ολγκίν Κουεγιάρ θα ενημερώσει το Συμβούλιο Ασφαλείας για τις επαφές της, δήλωσε ο Αναπληρωτής Εκπρόσωπος Τύπου του Γενικού Γραμματέα, Φαρχάν Χακ, κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης Τύπου στην έδρα του διεθνούς οργανισμού στη Νέα Υόρκη.