Live: Ανόρθωση-ΑΕΚ (Ημίχρονο/ΦΩΤΟ)

Tο live της ιστοσελίδας μας:

Λήξη του πρώτου μέρους στο ντέρμπι, η ΑΕΚ είναι μπροστά με 0-1

45+2′ ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΚ! Εκτελέστηκε φάουλ για την ΑΕΚ, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και ο Μοίσοφ με δυνατό σουτ εντός περιοχής έκανε το 0-1

45′ Τρια τα έξτρα λεπτά του ημιχρόνου

43′ Επανήλθε ο Βίκτορ

42′ Το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά

41΄ Φαίνεται ότι χτύπησε στον ώμο, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει

40′ Μια μικρή διακοπή καθώς χτύπησε ο Βίκτορ

33′ Ανέβηκε λίγο ο ρυθμός του ντέρμπι

27′ Κίτρινη κάρτα για τον Τρουγιόλς

27′ Σουτ του Καλό, έδιωξε με δυσκολία ο Πάμπλο

27′ Σουτ του Τρισκόφσκι, με διπλή προσπάθεια μάζεψε ο Αρούς

26′ Πρώτο καλό σουτ για την Ανόρθωση, το έκανε ο Αράζ, έπεσε και μάζεψε ο Πάμπλο

25′ Καλό μακρινό σουτ του Κάσες, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αρούς

24′ Kίτρινη κάρτα για τον Βίκτορ

20΄Μπήκε επικίνδυνα στην αντίπαλη περιοχή ο Τρισκόσφκι, έκανε το πλασέ όμως η μπάλα κόντραρε στον Σίντελφελντ και έτσι δεν έφτασε στην εστία της Ανόρθωσης

15′ Aπουσιάζει η μεγάλη φάση μπροστά από τα δύο καρέ

5′ Τίποτα αξιόλογο σε αυτό το πρώτο πεντάλεπτο

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση

18:57 Μπήκαν στο γήπεδο και οι βασικοί ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μαζί με το διαιτητικό τρίο

18:55 Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι αναπληρωματικοί της Ανόρθωσης και της ΑΕΚ

18:48 Αποχώρησαν και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ για τις τελικές οδηγίες από τον Ιμανόλ Ιδιάκεθ

18:46 Αποχώρησαν οι ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης προς τα αποδυτήρια για τις τελικές οδηγίες από τον Ρόνι Λέβι

18:41 Συνεχίζεται και η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο

18:34 Συνεχίζεται κανονικά η προθέρμανση των δύο ομάδων

18:30 Και οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στο γήπεδο

18:24 Οι τερματοφύλακες της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο

18:20 Και οι ποδοσφαιριστές της Ανόρθωσης στο γήπεδο για την προθέρμανσή τους

18:10 Οι τερματοφύλακες της Ανόρθωσης στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο τους ζέσταμα

Φίλοι και φίλες του Themasports.com καλησπέρα,

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ανόρθωση (Ρ.Λέβι): Aρούς, Σίντελφελντ, Στρούνα, Καλό, Ράγιος, Ντούρις, Βίκτορ, Αράζ, Πράνιτς, Γκάντζεφ, Ντουγκλάο

ΑΕΚ (Ι.Ιδιάκεθ): Πάμπλο, Τρουγιόλς, Μοίσοφ, Καταλά, Ακοράν, Τρισκόφσκι, Χέφελ, Κάσες, Νέλσον, Πάνκοφ, Γιάννου

Οι διαιτητές της αναμέτρησης:

Διαιτητής:Χριστοφή Τιμόθεος
Α’ Βοηθός Διαιτητής:Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής:Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής:Ψευδιώτης Κώστας
Παρατηρητής Διαιτησίας:Ιωάννου Μιχάλης

Η ιστοσελίδα μας βρίσκεται στο Αντώνης Παπαδόπουλος και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και ΑΕΚ. Το παιχνίδι διεξάγεται στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής και είναι ορισμένο να ξεκινήσει στις 19:00. Σημαντικό το παιχνίδι καθώς οι γηπεδούχοι είναι τρεις πόντους πάνω από τους φιλοξενούμενους και οι δύο τους έχουν τον πρώτο λόγο για κατάληψη της 3ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Μήνυμα ΠτΔ για τερματικό: «Το κράτος δεν εκβιάζεται... με εκπλήσσει αυτή η ανάγκη της εταιρείας για δημόσιες παρεμβάσεις»

«Είμαι σε επαφή μαζί της και ο ίδιος προσωπικά, αλλά και με κάποια κράτη μέλη της ΕΕ, και εκτός της ΕΕ, όπως με Μόνιμα Μέλη του Συμβουλίου Ασφαλείας των ΗΕ, για να δούμε πώς μπορούν να δημιουργηθούν οι προοπτικές για επανέναρξη των συνομιλιών», είπε σήμερα ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Νίκος Χριστοδουλίδης.