Αιχμές Aυγουστή: «Έπρεπε να ήμασταν πρώτοι με δέκα βαθμούς διαφορά»! – ΒΙΝΤΕΟ

Ο Σωφρόνης Αυγουστή μετά το τέλος του παιχνιδιού στο ΓΣΠ μεταξύ του ΑΠΟΕΛ και του Απόλλωνα, μίλησε στην καθιερωμένη διάσκεψη τύπου και ανέφερε τα εξής.

Αναλυτικά:

«Σήμερα είδαμε όλοι μας τις δύο καλύτερες ομάδες της Κύπρου. Ήρθαμε στη Λευκωσία για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς, προηγηθήκαμε στο σκορ και μέχρι να δεχθούμε το γκολ, ο αντίπαλος δεν μας απείλησε.

Μετά το γκολ όμως, μπήκε στο παιχνίδι και δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να διορθώσουμε τα πράγματα.

Κάναμε και μία αναγκαστική αλλαγή, αλλά μετά που πέτυχε το δεύτερο γκολ ο ΑΠΟΕΛ δεν μπορεί να γίνει σχολιασμός, γιατί δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο.

Αν οι οπαδοί είδαν ποδόσφαιρο, θα μπορούσα να το σχολιάσω. Αργούσαν να επιστρέψουν οι μπάλες, ενώ στο τέλος είχε πέντε λεπτά καθυστερήσεις, ενώ στη Λεμεσό όταν παίξαμε, είχε τρία.

Δεν είμαστε από αυτούς που κλαίνε, δώσαμε πολλά τη φετινή χρονιά και δεν είμαι εγώ που θα σώσω το ποδόσφαιρο. Μετά το τέρμα του ΑΠΟΕΛ όμως, δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, είδατε να μην σταματά επιθετική ενέργεια του Απόλλωνα; Όταν βγαίναμε στην επίθεση, δίνονταν επιθετικά φάουλ και επιστρέφαμε στην άμυνα.

Αυτή η ομάδα έδωσε πολλά στο ποδόσφαιρο φέτος και έπρεπε να ήταν στην κορυφή με δέκα βαθμούς διαφορά και ήδη πρωταθλήτρια και όχι να διεκδικεί το πρωτάθλημα στο ΓΣΠ. Εγώ απλά ήθελα μετά το 2-1, να μας αφήσουν να παίξουμε ποδόσφαιρο».

«Τσάκωσαν» άνδρα στη Λευκωσία με πυροβόλο όπλο και σφαίρες και του πέρασαν χειροπέδες

Eurovision 2024: Οριστικά εκτός τελικού η Ολλανδία - Η ανακοίνωση και η πρώτη αντίδραση του τραγουδιστή - Βίντεο

Τα έσοδα και οι δαπάνες του κράτους το πρώτο τρίμηνο του 2024 - Πόσα ξόδεψε και πόσα έβαλε στα ταμεία

Με μια βαλίτσα στο χέρι οι Κύπριοι – Πού σπατάλησαν τα περισσότερα χρήματα και ποιοι οι κυριότεροι λόγοι ταξιδιών

Δικηγόροι Μοναχών: Τους καταβλήθηκαν οι μισθοί τους μετά από οδηγίες του Ησαΐα

«Πνίγεται» στη σκόνη η Κύπρος - Οι μετρήσεις σε κάθε πόλη και η περιοχή με τη μεγαλύτερη συγκέντρωση

Υπόθεση Θανάση Νικολάου: Ζητά ακύρωση του πορίσματος της θανατικής ανακρίτριας ο Σταυριανού

Το πόρισμα της θανατικής ανακρίτριας για την υπόθεση του Εθνοφρουρού Θανάση Νικολάου είδε χθες (10/05) το φως της δημοσιότητας.