Τελικό: Ανόρθωση-Λάτσι (2-1) / ΦΩΤΟΣ+ΒΙΝΤΕΟ

Το Themasports.com βρίσκεται στο άδειο λόγω τιμωρίας »Αντώνης Παπαδόπουλος» και σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό όσα αφορούν την αναμέτρηση.

Το live της ιστοσελίδας μας:

• Λήξη στην αναμέτρηση, νικήτρια η Ανόρθωση με σκορ 2-1

90′ Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

85′ Καλή στιγμή για τους Αλβανούς με τον Ουζούνι να κάνει το σουτ με την μπάλα να φεύγει μόλις έξω

81′ Έξω ο Μικελτάνζε, μέσα ο Εγγλέζου

78′ Kαλή στιγμή για την Λάτσι, με τον Χοχάλαρι να εκτελεί απευθείας το φάουλ, με τον Φελγκέιρας να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

75′ Κεφαλία του Σισέ, έδιωξε δύσκολα ο Σελμάνι

71′ Μακρινό σουτ του Ράγιος, η μπάλα έξω

65′ Το ψάχνει και για τρίτο γκολ η Ανόρθωση, δεν απειλεί καθόλου η Λάτσι

59′ ΓΚΟΟΟΛ για την Ανόρθωση! Εκτελέστηκε το κόρνερ, ολιγωρία στην Αλβανική άμυνα και ο Σισέ εντός περιοχής με σουτ έκανε το 2-1! Ανατροπή λοιπόν για την Κυπριακή ομάδα

55′ Καλό σουτ του Μικελτάνζε, κόντραρε η μπάλα και έφυγε κόρνερ

52′ ΓΚΟΟΟΛ για την Ανόρθωση με τον Πράνιτς να μετατρέπει σε γκολ την παράβαση που υπέδειξε ο Ισπανός ρεφ

51′ Κερδισμένο πέναλτι για την Ανόρθωση αφού ο Μικελτάνζε σπρώχτηκε από αντίπαλο ποδοσφαιριστή

50′ Μακρινό σουτ του Λούσκα, δεν ανησυχεί ο κίπερ της Ανόρθωσης

46′ Έναρξη στο δεύτερο μέρος

• Λήξη του πρώτου ημιχρόνου με την Λάτσι να είναι μπροστά στο σκορ με 0-1

45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

44′ Κίτρινη κάρτα για τον Οικονομίδη

35′ Θα πρέπει να βρουν τους ανοιχτούς χώρους αν θέλουν να ισοφαρίσουν στην Κυρία, αμύνονται μαζικά οι Αλβανοί

34′ Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση με τον Ιγιεμπόρ να αποχωρεία από το ματς και τον Οικονομίδη να τον αντικαταστά

30′ Δεν μπορεί να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της Λάτσι η Ανόρθωση

21′ Γκολ για την Λάτσι! Εκτελέστηκε το κόρνερ για τους Αλβανούς, η άμυνα της Ανόρθωσης ολιγόρησε και έτσι ο Χοχαλάρι ανενόχλητος από κοντά έκανε το 0-1

15′ Η Ανόρθωση έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν μπορεί να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα

11′ Αργός ο ρυθμός στο ματς, απουσιάζει η μεγάλη φάση

7′ Πρώτη καλή προσπάθεια από πλευράς Ανόρθωσης, με το μακρινό σουτ του Ράγιος να φεύγει άουτ

1′ Έναρξη στην αναμέτρηση

19:57 Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο μαζί με το διαιτητικό τρίο

19:55 Οι αναπληρωματικοί της Ανόρθωσης και της Λάτσι πήραν την θέση τους στον πάγκο

19:45 Οι δύο ομάδες αποχώρησαν προς τα αποδυτήρια για να λάβουν τις τελικές οδηγίες από τους κόουτς

Βίντεο με την ατμόσφαιρα που υπάρχει στο άδειο »Αντώνης Παπαδόπουλος»:

19:35 Συνεχίζεται το ζέσταμα των δύο ομάδων

19:25 Και το διαιτητικό τρίο ξεκίνησε την προθέρμανσή του

19:17 Οι παίκτες της Ανόρθωσης άρχισαν και αυτοί το ζέσταμά τους

19:10 Οι ποδοσφαιριστές των Αλβανών ξεκίνησαν την προθέρμανσή τους

19:05 Το ίδιο έπραξαν και οι κίπερ της Λάτσι

19:00 Οι τερματοφύλακες της Ανόρθωσης στο γήπεδο για την καθιερωμένη τους προθέρμανση

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ανόρθωση (Ρόνι Λέβι): Φελγκουέιρας, Κόφι, Σίντελφελντ, Ράγιος, Μικελάντζε, Ντούρις, Βίκτορ, Σισέ, Σωτηρίου, Πράνιτς, Ιγιεμπόρ

Λάτσι (Μπέσνικ Μπρένγκα): Σελμάνι, Χοξάλαρι, Σεφτζίνι, Χαντρόι, Γιονούζι, Ουζούνι, Τζιόνι, Στούμπινα, Κέντες, Λούσκα, Έλερ

Το παιχνίδι διεξάγεται στα πλαίσια του Α’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ και η Κυρία θέλει να πάρει σκορ πρόκρισης από το πρώτο κιόλας παιχνίδι.

Η Ανόρθωση επιστρέφει στην Ευρώπη μετά από πέντε χρόνια και αντιμετωπίζει την Αλβανική Λάτσι.

Τραγωδία ανήμερα του Πάσχα: Θανατηφόρο στη Λεμεσό με θύμα 30χρονο μοτοσικλετιστή

Σε θανατηφόρο εξελίχθηκε το τροχαίο που σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής του Πάσχα στην επαρχία Λεμεσού.