Τελικό: ΑΕΛ-Ερμής (1-0)

Το Live της ιστοσελίδας μας:

Tέλος στο ματς, η ΑΕΛ νίκησε με 1-0 τον Ερμή και πήρε την νίκη

80′ Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ καθώς ο Αιρόσα έκανε το σουτ με τον Αραμπαντζή να διώχνει δύσκολα και να αποτρέπει το 2-0

76′ Δοκάρι για τον Ερμή, καθώς μετά από σέντρα του Κωνσταντίνου ο Εμεγκάρα έπιασε την κεφαλιά η οποία μετά από παρέμβαση του Βοζίνια κατέληξε στο δοκάρι

75′ Aκόμη δεκαπέντε λεπτά απομένουν, η ΑΕΛ θέλει όσο τίποτα να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα, ο Ερμής ψάχνει την ισοφάριση

70′ Τίποτα το αξιόλογο από το δοκάρι του Μιτρέα και μετά

63′ Δοκάρι για την ΑΕΛ σε κεφαλιά του Μιτρέα

60′ H AEΛ πάντως έχει τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι καθώς είναι καλύτερη και κρατά περισσότερο την μπάλα

55′ Ο Ερμής προσπαθεί να πάρει το παιχνίδι στα μέτρα του όμως η ΑΕΛ εξακολουθεί να είναι καλύτερη

49΄Πλασέ του Εμεγκάρα η μπάλα έφυγε έξω

46′ Έναρξη στο δεύτερο μέρος

Λήξη του πρώτου μέρους στο Τσίρειο

40′ Απομένουν πέντε λεπτά για την λήξη του πρώτου μέρους

31′ Τελική προσπάθεια για τον Ερμή με τον Εμεγκάρα

30′ Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο Τσίρειο, η ΑΕΛ είναι με 1-0 μπροστά στο σκορ

25′ Η ΑΕΛ μπροστά στο σκορ, πέτυχε αυτό που ήθελε, δηλαδή ένα γρήγορο γκολ

23′ Ευκαιρία για να κάνει το 2-0 η ΑΕΛ, καθώς ο Μπενίτεθ έκανε το γύρισμα στην περιοχή όμως ο Ταραλίδης έδιωξε σωτήρια

18′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΛ! Ο Τεξέιρα άνοιξε το σκορ για την γηπεδούχο ομάδα με ωραίο γυριστό πλασέ

15′ Αναγνωριστικά αυτά τα πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση

8′ Πρώτη τελική για την ΑΕΛ με τον Τεξέιρα να πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε έξω

1′ Έναρξη στο παιχνίδι

17:58 ΑΕΛ και Ερής στον αγωνιστικό χώρο μαζί με το διαιτητικό τρίο

17:53 Όλα έτοιμα για να μπουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

17:47 Έφυγαν για τα αποδυτήρια και τις τελικές οδηγίες οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ και του Ερμή

17:40 Απομένουν 20 λεπτά και οι ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους

17:35 Και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στο γήπεδο

17:29 Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Καλησπέρα σας φίλοι και φίλες του Themasports.com,

Οι ενδεκάδες των ΑΕΛ και Ερμή:

ΑΕΛ (Μπρούνο Μπαλταζάρ): Βοζίνια, Τεϊσέιρα, Αϊρόσα, Μιτρέα, Γουίλερ, Φιντέλις, Σίλβα, Λεάντρο, Μπενίτεθ, Τόρες, Τεξέιρα

Ερμής (Κώστας Καιάφας): Aραμπαντζής, Ταραλίδης, Μαρτίνιουκ, Εμεγκάρα, Αρτάμπε, Ντο Σάντος, Νταμέφσκι, Ψάλτης, Μπάουμαν, Μοντέιρο, Κυπριανού

Οι διαιτητές της αναμέτρησης:

Διαιτητής: Ψευδιώτης Κώστας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Νεοφύτου Νεόφυτος
Παρατηρητής Διαιτησίας: Γεωργίου Ανδρέας

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνιδιού ΑΕΛ-Ερμής που ορίστηκε να ξεκινήσει στις 18:00 στο Τσίρειο για την 23η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισαν εκτός έδρας με 1-2 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας ενώ ο Ερμής κέρδισε επίσης εκτός έδρας την Αλκή με 3-4. Το συγκρότημα του Μπρούνο Μπαλταζάρ θέλει την νίκη για να παραμείνει στα ψηλά και να εκμεταλλευτεί το αποτέλεσμα του ντέρμπι Ανόρθωση-Ομόνοια που ξεκινά στις 17:00, ενώ ο Ερμής θέλει βαθμολογικό κέρδος για να ξεγνοιάσει περισσότερο στην υπόθεση παραμονή.