Ξεκάθαρο προβάδισμα ο Ερμής, αναγκαστική αλλαγή ο Άρης!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ΓΣΖ με το σκορ να είναι  στο ανάμεσα σε Ερμή και Άρη.

Ξεκίνησε καλύτερα ο Ερμής το παιχνίδι και στο 3ο λεπτό έχασε την πρώτη του ευκαιρία μετά από άστοχη κεφαλιά του Αρτάμπε. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στα αρχικά στάδια, κρατούσαν μπάλα όμως ο Άρης δεν τους άφηνε να απειλήσουν την εστία του Νουρεντινόφσκι μιας και έκλειναν πολύ καλά τους χώρους.

Στο 18′ ήρθε το γκολ για τον Ερμή με τον Ζαχάρια να νικά τον Νουρεντινόφσκι με μακρινό σουτ. Δύο λεπτά αργότερα οι φτεροπόδαροι έφτασαν κοντά και στο 2-0 όμως ο Κυπριανού νικήθηκε από τον αντίπαλο κίπερ. Mέσα σε τρια λεπτά λίγο έλειψε να καθαρίσει την υπόθεση νίκη το συγκρότημα του Κώστα Καιάφα.

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε ενώ στο 31′ είχαμε αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη μιας και ο Μαραγκουδάκης τραυματίστηκε. Στο 33′ έγινε το 2-0 για τον Ερμή με σκόρερ τον Μοντέιρο ο οποίος μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια του Μαρτίνιουκ πλάσαρε εύστοχα από κοντά.

Ο ρυθμός έπεσε στην συνέχεια όμως ο Ερμής είχε αποκτήσει ήδη σημαντικό προβάδισμα για να πάρει το τρίποντο. Μοναδική ευκαιρία μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους στο 43′ με τον Αζίζ. Αυτή ήταν η μοναδική καλή ευκαιρία των φιλοξενούμενων.

Με το σφύριγμα του διαιτητή για να τελειώσει το πρώτο ημίχρονο το σκορ βρήκε τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με 2-0.

Αυτά είναι τα επικίνδυνα έθιμα του Πάσχα – Πώς μπορούμε να προστατευθούμε; - Οι ενέργειες για πρόληψη από την Αστυνομία

Από πυρκαγιά σε πυρκαγιά έτρεχε η Πυροσβεστική - Το επιχειρησιακό πλάνο ενόψει καλοκαιριού

Έπιασε «λαυράκι» η ΥΚΑΝ - Συγκάτοικοι έκρυβαν ναρκωτικά μέσα στα δωμάτιά τους

Απάτη στη Λεμεσό: Παρίστανε τον συνεργάτη ιδιοκτητών διαμερισμάτων - Χειροπέδες σε 34χρονο

Στιγμές τρόμου για 23χρονη: Αδέλφια την απείλησαν, την απήγαγαν και την τραυμάτισαν με μαχαίρι – Πρώην συμβίος της ο ένας

Eurovision 2024: Η Silia Kapsis έκανε την πρώτη της πρόβα με το «Liar»

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Μπαράζ συλλήψεων – Χειροπέδες σε ακόμη ένα πρόσωπο – Εννέα το σύνολο

Στη σύλληψη ακόμη ενός προσώπου προχώρησε η Αστυνομία, αναφορικά με την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη, ανεβάζοντας το σύνολο των προσώπων στα εννέα.