ΤΡΟΜΕΡΟ γκολ ο Μάνταλος κόντρα στη Γαλατασαράι! ΒΙΝΤΕΟ

Ο Πέτρος Μάνταλος σημείωσε το τρίτο γκολ της ΑΕΚ στο φιλικό κόντρα στη Γαλατάσαϊ με απευθείας εκτέλεση φάουλ που άφησε άναυδο τον Τούρκο τερματοφύλακα (video).

Ο Πέτρος Μάνταλος χρίστηκε σκόρερ για την ΑΕΚ στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στη Γαλατάσαραϊ στο Ολυμπιακό Στάδιο. Ο αρχηγός της Ένωσης σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας του και το πιο όμορφο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με το δεξί πόδι ανέλαβε την εκτέλεση λίγο έξω από το ημικύκλιο και έδωσε αρκετή δύναμη στην μπάλα, με συνέπεια ο Ισμαΐλ Τσίπε να μείνει «άγαλμα» στην εστία του, παρότι η μπάλα πήγε στη γωνία που φυλλούσε.

Με αυτό το τέρμα έγραψε το 3-1 υπέρ της Ένωσης στο 56ο λεπτό, πέντε λεπτά μετά από το γκολ του Τάσου Μπακασέτα.

Τραγωδία στην άσφαλτο: «Έσβησε» ο 30χρονος Ευτύχιος Χαρίτου μετά από τροχαίο στη Λεμεσό

Σε νέα θανατηφόρα οδική σύγκρουση που σημειώθηκε γύρω στις 7.40 το απόγευμα της Κυριακής (6/5) στον κύριο δρόμο Καλού Χωριού - Λεμεσού, έχασε τη ζωή του ο άτυχος Ευτύχιος Χαρίτου, 30 ετών από τη Λεμεσό.