Σημαντική εκτός έδρας ΝΙΚΗ για τη Λάτσιο! (ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝΑ)

Η Λάτσιο κέρδισε εκτός έδρας την Ουντινέζε σήμερα (26/9) για το Ιταλικό πρωτάθλημα με σκορ 1-2.

Μπορεί το πρώτο ημίχρονο να τελείωσε στο 0-0 όμως όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο β’ μέρος.

Συγκεκριμένα, στο 61ο λεπτό ο Αλμπέρτο Λουίς έκανε το 0-1 ενώ στο 66′ ο Κορέα εδραίωσε το προβάδισμα της αντιπάλου του Απόλλωνα αφού έκανε το 0-2.

Στο 80′ ο Μπραμ μείωσε σε 1-2 όμως μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και οι φιλοξενούμενοι πήραν μια σημαντική νίκη ενόψει της συνέχεις του πρωταθλήματός τους.

Απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη: Υπό οκταήμερη κράτηση και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα

Υπό οκταήμερη κράτηση τέθηκε και ο 28χρονος που συνελήφθη στη Λάρνακα, για την απόπειρα φόνου στην Ανθούπολη.