Τέλος στο όνειρο της Νιούπορτ έβαλε η Σίτι, «λύγισε» την Ντέρμπι η Μπράιτον – ΒΙΝΤΕΟ

Τέλος στα όνειρα της Νιούπορτ να κάνει το θαύμα έβαλε η Σίτι, καθώς η ομάδα του Γκουαρντιόλα επικράτησε 4-1 στον 5ο γύρου του Κυπέλλου Αγγλίας, με το σκορ να διαμορφώνεται στο δεύτερο ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το πολύ ωραίο… παραμύθι που έζησε η Νιούπορτ στο Κύπελλο Αγγλίας!

Το όνειρο της το σταμάτησε η Μάντσεστερ Σίτι, καθώς η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας, αν και η νίκη της δεν ήταν τόσο εύκολη, όσο θα περίμενε κανείς ή όσο φαντάζει το τελικό αποτέλεσμα.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο, που οι «σίτιζενς» στάθηκαν πολλές φορές τυχεροί, στο δεύτερο ημίχρονο βγήκαν στο ματς πολύ πιο σοβαροί με τον Σανέ να ανοίγει το σκορ στο 51′ και τον Φοντέν στο 73′ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Η Νιούπορτ σκόραρε ένα ιστορικό γκολ, μειώνοντας στο 88′ με τον Άμοντ, αλλά στο τέλος η Σίτι αγρίεψε και έδωσε διαστάσεις στη νίκη της.

Οι Φοντέν και Μαχρέζ πέτυχαν από ένα γκολ έκαστος και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το 4-1.

«Λύγισε» την Ντέρμπι η Μπράιτον

Στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας προκρίθηκε η Μπράιτον, η οποία επικράτησε 2-1 της Ντέρμπι.

ΠτΔ για μεταναστευτικό: «Δεν μπορούμε να συνεχίσουμε με την κατάσταση ως έχει» - Συναντήθηκε με τον Πρωθυπουργό του Λιβάνου

Πακέτο στήριξης ενός δισεκατομμυρίου ευρώ για τον Λίβανο ανακοίνωσε την Μεγάλη Πέμπτη η Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Ούρσουλα φον ντερ Λάιεν, η οποία επισκέφθηκε τη Βηρυτό μαζί με τον  Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Νίκο Χριστοδουλίδη, για συνομιλίες σχετικά με το μεταναστευτικό.