Ξύπνησε στο Β’ Ημίχρονο και με… τριάρα πλησίασε στην τρίτη θέση!

Με τρία γκολ στο Β’ Ημίχρονο η ΑΕΚ επικράτησε σχετικά εύκολα με 3-0 επί της ΕΝΠ και πλησίασε στους 6 βαθμούς από την 3η ΑΕΛ.

Τα γκολ για την ΑΕΚ οι Λαρένα (53′), Ακίνο (65′) και Τρισκόφσκι (90+2′).

A’ Ημίχρονο

Καλύτερα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε δις στα πρώτα δύο λεπτά με τα σουτ των Τρισκόφσκι και Ακίνο όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν.

Η ΕΝΠ απείλησε στο 20΄με ένα σουτ του Πίττα που έφυγε εκτός όμως αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο.

Στη συνέχεια η ΑΕΚ απείλησε στο 32’με ένα σουτ του Λαρένα ενώ στο 34′ ζήτησε πέναλτι σε πτώση του Ακίνο στην περιοχή όμως ο ρεφ έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Β’ Ημίχρονο

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με μια καλή φάση για την ΕΝΠ όμως το σουτ του Γκοζλάν δεν βρήκε στόχο.

Στο 52ο λεπτό ο Σίλβα κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ολιβα και ο Λαρένα από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ.

Στο 65ο λεπτό ο Λαρένα βρήκε τον Τρισκόφσκι στην περιοχή και αυτός σέρβιρε στον Ακίνο, ο οποίος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Στις καθυστερήσεις ο Τρισκόφσκι εκμεταλλεύτηκε τη λάθος πάσα του Αντωνίου προς τον Κλέιμαν, έκλεψε την μπάλα και προ κενής εστίας διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

ΑΕΚ: Τόνιο, Ιγκόρ, Τρουγιόλς, Καταλά, Λαρένα(70′ Σάστρε), Τρισκόφσκι, Χέφελ, Γκαρσία, Κάσες, Τζεφρέν, Ακίνο(89′ Αναστασίου)

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Ριέρα(81′ Κοσμά), Γκλαβίνα(64′ Ζάρατε), Ολίβα, Σερμπάκοφ(46′ Ουντόζι), Αντωνίου, Κυριάκου, Φυτανίδης, Μαϊσουράντζε, Πίττας, Γκοζλάν

Έπεισαν ηλικιωμένη ότι χρειάζεται χειρουργική επέμβαση ο εγγονός της - Πέρασαν από το σπίτι της και πήραν τα χρήματα

Μεγάλη Πέμπτη: Οι καμπάνες χτυπούν πένθιμα σε κάθε Ορθόδοξη Εκκλησία για την Σταύρωση του Θεανθρώπου

Κάτι ψήθηκε στο «Τ»: Η κα Ανδρούλα μας μαθαίνει τα μυστικά της φλαούνας – Δείτε βίντεο και φωτογραφίες

Η Χρύσω Λέφου αποκαλύπτει στο «Τ» πως να βάψεις τα πιο όμορφα αυγά - Το έθιμο, οι εκδοχές και οι συμβολισμοί

Πρώην επίτροπος Βασιλείου: «Περισσότερο παρά ποτέ αναγκαία η ΕΕ, όλες οι χώρες αντιμετωπίζουν προβλήματα»

Περισσότερο παρά ποτέ αναγκαία, χαρακτήρισε η Ανδρούλα Βασιλείου την Ευρωπαϊκή ‘Ένωση λόγω των μεγάλων προκλήσεων που αντιμετωπίζουν όλες οι χώρες, ανέφερε σε συνέντευξή της στο ΚΥΠΕ.