ΤΕΣΣΑΡΑ για τη Ρεάλ Μαδρίτης σε ένα… ΠΕΡΙΕΡΓΟ ματς! – ΒΙΝΤΕΟ (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

Σε ένα από τα πιο περίεργα παιχνίδια των τελευταίων ετών, η Ρεάλ Μαδρίτης γύρισε το παιχνίδι με την Βαγιαδολίδ (1-4) και διατηρήθηκε στο -12 από την κορυφή.

Λίγο πριν το ξεκίνημα της αναμέτρησης όλοι οι φωτορεπόρτερ στριμώχτηκαν μπροστά από τον πάγκο της Ρεάλ Μαδρίτης για να πάρουν την καλύτερη πόζα από τον Σαντιάγκο Σολάρι, ο οποίος λογικά αποχωρεί από τον πάγκο της «βασίλισσας».

Η εξέλιξη του ματς ήταν πιο τρελή κι από όσα τρελά συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό στους «μερένγκες». Στο 13ο λεπτό η Βαγιαδολίδ αστοχεί σε πέναλτι, όταν ο Αλκάραθ σημάδεψε τα… πουλιά του «Θορίγια», με τους γηπεδούχους να έχουν 0/5 πέναλτι φέτος!

Δύο λεπτά αργότερα το πρώτο ακυρωθέν γκολ των γηπεδούχων (μέσω VAR), με το τρελό δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με δεύτερο ακυρωθέν τέρμα για την Βαγιαδολίδ, ξανά μέσω VAR.

Σε όλη αυτή την τρέλα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν κι άνοιξαν το σκορ με τον Ανουάρ (29’), αλλά έφυγαν με τα χέρια αδειανά από το γήπεδο.

Κι αυτό γιατί οι «μερένγκες» έδωσαν ρεσιτάλ αποδοτικότητας απέναντι σε μία άμυνα με πολλά προβλήματα.

Ο Βαράν ισοφάρισε άμεσα (34’), ενώ ένα εύκολο πέναλτι που έγινε πάνω στον Οντριοθόλα, έδωσε την ευκαιρία στον Μπενζεμά να κάνει το 1-2 (51’).

Η ψυχολογία των γηπεδούχων έπεσε στα Τάρταρα και ο Γάλλος με νέο γκολ έκανε το 1-3 (59’), με τον Μπενζεμά να σερβίρει το 1-4 στον Μόντριτς πέντε λεπτά πριν το τέλος, σε ένα πολύ περίεργο ματς, που διατήρησε την Ρεάλ Μαδρίτης στην τρίτη θέση στο -12 από την κορυφή.