Ο απολογισμός των επίλεκτων ομάδων της Ακαδημίας (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ)

Ενημέρωση από το γραφείο Τύπου της Ομόνοιας:

«Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των επίλεκτων ομάδων της Ακαδημίας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε.

Την ήττα με 2-0 στον προημιτελικό με τον Απόλλωνα στη Λεμεσό γνώρισε η ΟΜΟΝΟΙΑ U19 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου.

Το «τριφύλλι είχε δοκάρι με τον Ανδρόνικο Κακουλλή στο πρώτο ημίχρονο ενώ ένα τέταρτο πριν το τέλος του αγώνα έμεινε με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Στέλιος Ιακώβου.

Το γεγονός αυτό εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι αφού με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν την πρόκριση.

Ισόπαλη 1-1 εξήλθε η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 στον εξ αναβολής αγώνα της 5ης αγωνιστικής απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα αρχικά στάδια του αγώνα και η ομάδα μας έφερε το ματς στα ίσα με τον Κυριάκου λίγο πριν την συμπλήρωση μισής ώρας.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ΟΜΟΝΟΙΑ U17 στους 13 βαθμούς σε επτά αγώνες και στην 3η θέση.