ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ η ομάδα του ΑΠΟΕΛ πήρε τη νίκη κόντρα στην Αναγέννηση Δερύνειας

Εντυπωσιακό το ΑΠΟΕΛ δεν άφησε το βράδυ της Δευτέρας 25 Μαρτίου 2019 περιθώρια αντίδρασης στην Αναγέννηση Δερύνειας την οποία κέρδισε με 0-3 μέσα σε 1 ώρα και 24 λεπτά στη Σάλα Δερύνειας.

Με τη νίκη αυτή οι «γαλαζοκίτρινοι» απάντησαν στο «break» της Αναγέννησης την περασμένη Παρασκευή και η μάχη για την 3η θέση έχει πολύ… δρόμο.

Οι δυο ομάδες είναι ισόπαλες 2-2 στις νίκες και το επόμενο ραντεβού είναι ορισμένο την Παρασκευή 29 Μαρτίου στο «Λευκόθεο». Η Αναγέννηση έχασε, αλλά έχει τις δυνατότητες να διεκδικήσει το νέο break στη Λευκωσία.

Το πρώτο σετ πρόσφερε συγκινήσεις με το ΑΠΟΕΛ να καταφέρνει περίπου σε 24 λεπτά να κερδίζει ένα ισορροπημένο σετ με 21-25. Το 0-1 στο ταμπλό της Σάλας Δερύνειας ήταν γεγονός.

Το ΑΠΟΕΛ «φόρτσαρε» στο δεύτερο σετ και σε 25 λεπτά «καθάρισε» με 17-25 με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 0-2 σετ και να κάνει βήμα ισοφάρισης.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Λούη  Λοϊζου συνέχισε να έχει υψηλή απόδοση και κέρδισε σε 26 λεπτά 19-25 και τον αγώνα 0-3 σετ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ.(Γ. ΜΕΛΚΑ): Φελάχογλου, Κοσλόφσκι, Τοντόροβιτς, Αργκίλαγος, Καραγιάννης, Αποστόλου – Λίμπερο: Αντωνίου – Aλλαγές: Στέκας

AΠΟΕΛ (Λ. ΛΟΙΖΟΥ): Kασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Νίκιτιν, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ (Γ. ΜΕΛΚΑ): Τόφιας, Κοσλόφσκι, Τοντόροβιτς, Καραγιάννης, Αργκίλαγος, Αποστόλου – Λίμπερο: Αντωνίου.

ΑΠΟΕΛ(Λ. ΛΟΪΖΟΥ): Κασαμπαλής, Χάλαντα, Χρυσοστόμου, Γεωργίου, Νίκιτιν, Αβερκίου – Λίμπερο: Παντελή.

Από ιστοσελίδα ΚΟΠΕ

Εκτός Πινδάρου η Νιόβη Παρισσινού - Τέλος ο ΔΗΣΥ για την πρώην Αναπληρώτρια Κυβερνητική Εκπρόσωπο

Σε διαθεσιμότητα ο Διευθυντής της Υπ.Μεταλλειών - Ζήτησε ανάκληση όλων των αδειών η Παναγιώτου

Βρέθηκαν για ώρες στο σημείο της απόπειρας φόνου οι ανακριτές – Η κατάσταση της υγείας του θύματος

Στον Αρχηγό Αστυνομίας με οδηγίες ΓΕ για ποινική διερεύνηση το πόρισμα για χειραγώγηση αγώνων ποδοσφαίρου

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

Υπόθεση Μονής Αββακούμ: Σιωπή από Ιερά Σύνοδο - Τι γίνεται με τα χρονικά περιθώρια της έρευνας

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.