Από ένα γκολ, από μία αναγκαστική αλλαγή και από μία μεγάλη ευκαιρία

Ισόπαλο 1-1 το ημίχρονο του ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής της β΄ φάσης του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας μεταξύ ΑΕΚ και Απόλλωνα.

Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ με τον Τρισκόφσκι.

Στο 6ο λεπτό, μετά από κόρνερ, ο Τρισκόφσκι με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΚ.

Ο Απόλλωνας έψαχνε την αντίδραση, μετά το 20λεπτο κέρδισε αρκετά μέτρα, καταφέρνοντας με το εύστοχο πέναλτι του Παπουλή να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Το πέναλτι κέρδισε ο Ζοάο Πέδρο, ο οποίος ανατράπηκε από τον Αντωνιάδη και στο 29ο λεπτό ο Παπουλής από την άσπρη βούλα έκανε το 1-1.

Θα μπορούσε ο Απόλλωνας να έπαιρνε προβάδισμα στο σκορ, αν ο Σκέμπρι από πολύ καλή θέση στο 35΄ ευστοχούσε, μιας και το πλασέ του έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Τόνιο και άουτ.

Βέβαια, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα αν στο 14ο λεπτό η ΑΕΚ δεν είχε εκείνη τη χαμένη τριπλή ευκαιρία, δύο φορές με Τρισκόφσκι και μία με Γιάννου, με Βάλε και Μάρκοβιτς, να διώχνουν τον κίνδυνο…

Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε από μία αναγκαστική αλλαγή για κάθε ομάδα.

Πρώτα ήταν ο Απόλλωνας, όπου στο 12ο λεπτό ο Περέιρα αντικαταστάθηκε από τον Σκέμπρι και στο 21ο λεπτό ο Τολεμές πήρε τη θέση του Χέφελ.

Πατήστε εδώ για τη ζωντανή ενημέρωση του β΄ ημιχρόνου.

Πρόκληση πυρκαγιών: Πως να προστατεύσουμε τα δάση μας – Οι επιπτώσεις, οι δυσκολίες και ο σεβασμός που πρέπει να δείχνουμε

Σύλληψη 18χρονου στη Λεμεσό: Αυτά βρήκε στην κατοχή του ΥΚΑΝ – Δείτε φωτογραφίες

Πυρκαγιά στην Πάφο: Εκδόθηκε ένταλμα σύλληψης εναντίον προσώπου – Φαίνεται να έριχνε πυροτεχνήματα

Συνέρχεται το Εθνικό συμβούλιο την Παρασκευή - Έπιασαν τόπο οι πιέσεις της αντιπολίτευσης

Kim Kardashian: Η παράξενη απαίτηση από τους βοηθούς της, για να πιει καφέ το πρωί

Πέντε νέες κάμερες θα τεθούν σε λειτουργία στη Λεμεσό - Πότε θα αρχίσουν να γράφουν

LIVE: Σε εξέλιξη η υποβολή υποψηφιοτήτων για  Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

LIVE: Σε εξέλιξη η υποβολή υποψηφιοτήτων για Δημάρχους, Αντιδημάρχους και Δημοτικούς Συμβούλους

Πραγματοποιείται σήμερα Πέμπτη 25 Απριλίου, η υποβολή υποψηφιοτήτων για τις εκλογές ανάδειξης Προέδρων Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Το ThemaOnline σας μεταφέρει τη διαδικασία.