Εύκολα η Σεντ Ετιέν την Τουλούζ

Η Σεντ Ετιέν επικράτησε εύκολα 2-0 της Τουλούζ με ισάριθμα τέρματα από τον Μπέριτς, νωρίς στην αναμέτρηση και καταδιώκει την Λιόν στη μάχη για την κατάληψη της 3ης θέσης.

Την 3η συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Σεντ Ετιέν που παραμένει στην 4η θέση με την επικράτηση 2-0 απέναντι στην Τουλούζ. Οι «στεφανουά» καθάρισαν το παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο με τα γκολ του Μπέριτς στο 2ο και το 10ο λεπτό. Με αυτό το τρίποντο πήγαν στους 59 και παραμένουν στο κυνήγι της Λιόν, προκειμένου ν’ αρπάξουν την 3η θέση.

Η Τουλούζ δεν μπόρεσε ν’ αντιδράσει σε κανένα διάστημα του αγώνα, παρά το γεγονός πως είχε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ με πέναλτι του Γκραντέλ στο 78′, αλλά απέκρουσε ο Ρουφιέ.

Το πρόγραμμα 34ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (26/04)

Μπορντό-Λιόν 2-3
(34’ Μπριάντ, 38’ Ντε Πρεβίλ – 14’ Ντεπάι, 67’ Κορνέ, 85’ Ντεμπελέ)

Λιλ-Νιμ 5-0
(51′ Ρεμί, 64′ Μπαμπά, 70′ Τσελίκ, 80′ Πέπε, 90+2′ Ρουί Φόντε)

Πηγή: Sport-fm.gr

Δημοτικές Εκλογές: Στις 3232 οι υποψηφιότητες - Δείτε αναλυτικά ανά Δήμο και Επαρχία

Ο Γενικός Έφορος Εκλογών ανακοινώνει ότι σήμερα, από τις 8:30 π.μ. μέχρι και τις 12:30 μ.μ., υποβλήθηκαν στους Εφόρους Εκλογής οι υποψηφιότητες για τα αξιώματα των Προέδρων των Συμβουλίων των Επαρχιακών Οργανισμών Αυτοδιοίκησης, Δημάρχων, Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων και Μελών Σχολικών Εφορειών. Η όλη διαδικασία κύλησε ομαλά, χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.